Pytanie:
Dlaczego Harry korzysta z podróży w czasie tylko w Więzieniu Azkabanu?
Lauren
2011-12-02 04:04:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod koniec Więzień Azkabanu Harry i Hermiona cofają się w czasie, aby ocalić Syriusza (i jak się okazuje, Hardodzioba) i uciec przed dementorami.

Jeśli jest to uzasadniona opcja ratowania ludzi, dlaczego nigdy więcej jej nie użyją? Jeśli mogą go użyć do uratowania Syriusza w Więzieniu Azkabanu, dlaczego nie mogą go użyć, aby go uratować, gdy umrze w Zakonie Feniksa? A jeśli chodzi o to, dlaczego nie mogą wrócić do początku i zabić Toma Riddle'a, zanim stanie się Voldemortem?

Jedyne, o czym przychodzi mi do głowy, to to, że w Więzień Azkabanu , może używają Zmieniacza Czasu, zanim Syriusz zostanie przekazany dementorom, więc tak naprawdę nie ratują go przed czymś, co już się wydarzyło; zmieniają serię wydarzeń, o których wiedzą, że doprowadzą do wydania go dementorom. Czy tak właśnie działają podróże w czasie w krainie Harry'ego Pottera? Oznacza to, że nie możesz zmienić czegoś tak ostatecznego jak śmierć (lub pocałunek dementora), ale możesz zmienić inne wydarzenia, które miały miejsce, a tym samym zapobiec śmierci, o której wiesz, że nastąpi?

Ponieważ to by zepsuło historię, haha.
Zobacz także to pytanie w Science Fiction SE: http://scifi.stackexchange.com/questions/8679/ Dlaczego nigdy więcej nie użyto zmieniacza czasu? Również http://scifi.stackexchange.com/questions/11946/ Dlaczego nie można użyć zmieniacza czasu do powstrzymania Voldemorta?
Ponieważ Gutenberg zapieczętował książkę, aby nieostrożni libriomanci nie mogli jej zdobyć i stworzyć magicznego bałaganu w prawdziwym świecie (http://www.jimchines.com/novels/magic-ex-libris/)
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+70
Codemwnci
2011-12-02 06:28:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego, co pamiętam z książek i filmów, Hermiona otrzymuje urządzenie zmieniające czas dopiero na trzecim roku w Hogwarcie. Otrzymała je za zgodą Ministerstwa Magii, aby mogła uczęszczać na dwa zestawy lekcji jednocześnie.

W tym linku widać, że stwierdziła że nacisk związany z używaniem go do wykonania dwukrotnie większej pracy stał się zbyt stresujący, więc zwróciła urządzenie do ministerstwa. W następnym roku wszystkie urządzenia zostały zniszczone podczas bitwy w ministerstwie, więc nie było możliwości ponownego użycia urządzenia. Domyślam się zatem, że sztuka tworzenia takiego urządzenia zaginęła w latach od ich powstania.

Słuszna uwaga. Przypomniałem sobie, że Hermiona nie miała Zmieniacza Czasu aż do trzeciego roku, ale wydaje się trochę dziwne, że Dumbledore dał jej go na zajęcia, ale nie dał Harry'emu (ani nie użył go samemu), ratować życia. Poza tym - teraz, kiedy o tym wspominasz, pamiętam, że w książkach Zmieniacze Czasu zostały zniszczone podczas bitwy w Ministerstwie. Ale nie jestem pewien, czy wskazali to w filmie, prawda? Jeśli nie, powinni to zrobić!
Podnosisz interesującą kwestię. Jeśli są tak rzadkie i nie można ich odtworzyć, dlaczego Dumbledore miałby dać coś takiego Hermionie tylko za wzięcie większej liczby zajęć? Będzie o wiele bardziej użyteczne rzeczy do zrobienia, a potem znowu, jak powiedział Dumbledore, jego największym życzeniem była para ciepłych skarpet. On ze wszystkich ludzi zdawałby sobie sprawę z niebezpieczeństwa używania bardzo potężnych rzeczy do robienia czegoś, co uważasz za dobre. Zamiast życzyć sobie większej mocy, aby uczynić świat lepszym, i zamiast używać Zmieniacza Czasu do zniszczenia Voldiego, użył go dla „dobra” na mniejszą skalę.
Myślę, że Rowling tak naprawdę nie chciała bawić się czasem, ale uważała, że ​​była to ścieżka, która była niezbędna do nadania kierunek historii. W związku z tym pojawią się niespójności i pytania otwarte, ponieważ podróże w czasie oferują niezrównany zakres i byłoby trudne, niepraktyczne i nudne dla czytelnika, gdyby wszystkie zostały starannie powiązane.
Dysponują wszelkimi niezbędnymi zdolnościami do rekonstrukcji podróży w czasie, gdyby mieli spryt, by ją znaleźć. Ale w epoce, w której została ustalona, ​​najwięksi z naszych naukowców, jeśli zostaną postawieni temu pytanie, mogą nie zdawać sobie sprawy, że znają wszystkie elementy, nawet biorąc pod uwagę technikę, która może skonstruować dowolny przyziemny obiekt.
#2
+29
iandotkelly
2011-12-02 20:09:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zamierzam powtarzać doskonałych odpowiedzi zorientowanych na fabułę - ale moim zdaniem JKR prawdopodobnie zdawało sobie sprawę, że swobodnie dostępne i kontrolowane podróże w czasie mogą krytycznie uszkodzić twoją zdolność do zrobienia problemu, którego bohater nie może po prostu rozwiązać. Sama magia też ma ten problem - ale przynajmniej może nałożyć ograniczenia na magię i fakt, że inne postacie w tej historii również mają magię, która anuluje część mocy, która daje Harry'emu &owi współpracę.

To właśnie dlatego (większość) historii zawierających podróże w czasie, o których przychodzi mi do głowy, zawiera punkty fabularne, aby uczynić je nieprzewidywalnymi lub niekontrolowanymi lub po prostu trudnymi do wykonania:

  • Powrót do przyszłości (1,21 gigawata mocy lub jest uszkodzony)
  • Dr. Kto (Tardis jest zepsuty i trudny do kontrolowania, i przez cały okres całkowicie uziemiony)
  • Star Trek (to zawsze jakiś wypadek lub problem zewnętrzny - chociaż magicznie zawsze wracają dobrze)
  • Tunel czasu (przypominam sobie, że jest z nim wypadek)
  • Wehikuł czasu (traci przytomność, gdy go używa, i kończy się posunięciem za daleko)
Dr Who ma również ideę „stałych punktów w czasie”, których nie można zmienić.
@oers Punkty stałe są raczej nowym wynalazkiem w Dr. Who, IIRC.
#3
+25
Hendrik Vogt
2012-02-13 20:02:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeczytaniu książek powiedziałbym, że w pewnym sensie zmieniacz czasu nie może być tak naprawdę używany do zmiany przeszłości w ogóle . W Więzień Azkabanu Harry i Hermiona używają Zmieniacza Czasu około północy, aby cofnąć się o trzy godziny w czasie, próbując ocalić Syriusza i Hardodzioba. Jednak wszystko, co robią w ciągu tych trzech godzin, już się wydarzyło:

  • Pod koniec rozdziału 16 słychać „wyraźny szmer i łomot topora "(po którym następuje wycie Hagrida). Później dowiadujemy się, że to nie kat zabił Hardodzioba, ale kat w gniewie wbił topór w płot.

  • Pod koniec rozdziału 20, Harry, Hermiona i Syriusz zostają uratowani przed dementorami przez Patronusa, którego wyczarował Harry z przeszłości, a „prawdziwy” Harry widzi, jak jego „przyszłe” ja poklepuje Patronusa (wierząc, że widzi swojego ojca). / p>

  • Dopiero w rozdziale 21 używają zmieniacza czasu. Powiedziałbym, że muszą go użyć, ponieważ wywarli już wpływ na przeszłość, jak opisano w poprzednich dwóch punktach - ich podróż w czasie już się odbyła.

Zatem odpowiedź na twoje pytanie brzmi: Kiedy używasz Zmieniacza Czasu, możesz zmieniać tylko zdarzenia, o których nie masz całkowitej wiedzy. (Wszystko, co robią Harry i Hermiona, jest w 100% zgodne z tym, czego już doświadczyli z pierwszej ręki.) W szczególności nie możesz wrócić do początku i zabić Toma Riddle'a, zanim stanie się Voldemortem.

Chociaż przykłady z książki mogą brzmieć, to całe pytanie dotyczy * filmu *. Gdyby to samo pytanie zostało zadane w lit.se, byłaby to dobra odpowiedź, ale chodzi o film i o ile pamiętam, nigdy nie podano w filmie żadnego wyjaśnienia na ten temat.
@Tyler: Tak, masz rację. Dlatego zacząłem swoją odpowiedź od „od czytania książek”. Pomyślałem, że odpowiedź może nadal pomóc.
Nie wątpię, że to pomaga w udzieleniu odpowiedzi, a same książki jasno mówią, dlaczego. Próbuję tylko pogrzebać i poznać reakcje ludzi na adaptacje, używając materiału źródłowego, a nie samego filmu :)
@Tyler: Dobrze, to dobrze. Następnie [oto kolejny dla Ciebie] (http://movies.stackexchange.com/a/1315). To odpowiedź, którą właśnie zamierzałem opublikować `:-)`
#4
+10
Hamed Momeni
2011-12-02 14:19:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę sobie przypomnieć dokładnie, gdzie i kiedy, ale doskonale pamiętam, że Dumbledore powiedział kiedyś Harry'emu, że zabawa z czasem może być bardzo niebezpiecznym aktem i może uwięzić sprawcę nadużycia w czymś w rodzaju pętli czasu (cokolwiek to jest!) .

Ale moim zdaniem podróżowanie w czasie jest jedną z tych spraw, które, jeśli nie zostaną potraktowane właściwie i gruntownie, mogą stać się jednym z tych słabych punktów historii i oczywiście jest to słaby punkt w serii o Harrym Potterze.

Ten ostatni fragment jest oczywiście bardzo prawdziwy, z perspektywy opowiadania historii. Zrujnowało (dla mnie) wiele filmów, seriali i książek. Ale to nie wyjaśnia tego z punktu widzenia wewnątrz Potterverse.
Może miałeś na myśli ten fragment z rozdziału 21, księgi 3? Hermiona mówi: „Dokładnie! Nie zrozumiesz, możesz nawet zaatakować siebie! Nie widzisz? Profesor McGonagall powiedziała mi, jakie straszne rzeczy się wydarzyły, kiedy czarodzieje wtrącali się w czas ... Mnóstwo z nich skończyło się zabijaniem przeszłości lub przyszłości przez pomyłkę! "
`` Nie pamiętam dokładnie, gdzie i kiedy, ale doskonale pamiętam, jak Dumbledore powiedział kiedyś Harry'emu, że zabawa z czasem może być bardzo niebezpiecznym aktem i może uwięzić sprawcę czasu w czymś w rodzaju pętli czasu (cokolwiek to jest!). to wcale nie jest prawdą.
Chociaż niektórym się to nie podoba, Przeklęte Dziecko wraca do podróży w czasie i albo tworzy się wiele alternatywnych rzeczywistości, albo bohaterowie odkrywają ich istnienie i przechodzą przez nie, „wierząc”, że muszą coś zmienić. TPOA pokazuje widzom, że te wydarzenia już się wydarzyły i wbrew słowom DD HP może mieć po prostu paradoks dziadka ...
#5
+5
Charlie Miller
2015-02-18 07:22:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że tuner czasu nie może przekroczyć przypomnienia w ciągu jednego dnia. Na posiadanym przeze mnie replice tunera czasowego widnieje napis: „Liczę godziny, każdą. Muszę jednak prześcignąć słońce”. Myślę, że oznacza to, że tuner czasu nie ma mocy, aby cofnąć się o jeden dzień. Każda magia ma swoje granice, prawda?

#6
+4
PriestVallon
2012-06-10 15:00:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdyby tylko powiedzieć, że Harry wrócił do czasów, gdy Tom Riddle był młody i zabił go, Harry nie miałby możliwości powrotu do teraźniejszości, ponieważ wydaje się, że Zmieniacz Czasu pozwala ludziom cofać się tylko do tyłu, a nie do przodu. Spowodowałoby to, że Harry byłby stary, zanim powinien być w Hogwarcie.

Więc gdyby to zadziałało, jedna osoba musiałaby poświęcić swoje życie w obecnym czasie za życie z przeszłości.

Trafne spostrzeżenie. Warto również zasugerować, że jeśli to 1 obrót na godzinę i chodzi o to, aby wrócić i zatrzymać Toma Riddle'a, gdy jest chłopcem, zobaczmy, jeśli to wymaga cofnięcia się o 30 lat 30 x 365 x 24. Wyobrażam sobie, że zmieniacz czasu się zepsuje zanim pozwoli użytkownikowi obrócić go ćwierć miliona razy.
@userLTK Nie wspominając o nadgarstku użytkownika ..;)
#7
+2
Madhu
2013-07-28 04:07:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto hipoteza, ponieważ nie ma jej w książce. Wierzę, że nawet za pomocą magii człowiek nie może cofnąć się w czasie przed narodzinami. Może się też zdarzyć, że zmieniacz czasu to po prostu magiczny obiekt, który nie jest wystarczająco silny, aby cofnąć się w czasie.

Ale to tylko hipoteza, tylko prawdziwe fakty są takie, że ma wpływ na umysł użytkownika. Jak Hermiona, która się stresuje lub Dumbledore ostrzega, że ​​noszący nie może pozwolić, aby przeszłość sama zobaczyła ich przyszły odpowiednik, w przeciwnym razie mogą oszaleć.

#8
+2
Himanshu Gholap
2016-04-27 00:03:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto praktyczna odpowiedź.

W Więzień Azkabanu, Harry i Hermiona przesuwają licznik czasu trzy razy, aby przejść o trzy godziny wstecz.

Zanim Tom Riddle odwrócił się w Voldemorta, miał prawdopodobnie 18 lat. Więc każdy, kto chce zabić Voldemorta, musiałby przesunąć zmieniacz czasu 10 * 365 * 24 razy, aby zabić Toma Riddle'a, który nie był wcale potężny, gdy miał 8 lat.

Co, szczerze mówiąc, brzmi jak dużo wysiłku.

#9
+2
userLTK
2017-06-20 02:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podążając za inną odpowiedzią, która mówi, że nie może prześcignąć słońca, więc nie więcej niż 24 godziny. Wciąż pozostaje pytanie, dlaczego nie wrócili i nie uratowali Syriusza przed jego śmiercią. Załóżmy, że było to możliwe, dlaczego tego nie zrobiono?

Tania odpowiedź jest taka, że ​​nie mieli zmieniacza czasu. Przypuszczalnie był zamknięty w Hogwards dla bezpiecznego przechowywania i niełatwo się do niego dostać, ale załóżmy, że Dumbledore mógł go zdobyć, więc hipotetycznie Harry ma Zmieniacz Czasu, za zgodą Dumbledore'a. Dlaczego nie uratować Syriusza?

W książkach Hermiona powiedziała Harry'emu „Straszne rzeczy przytrafiają się czarodziejom, którzy psują czas”, a Dumbledore powiedział Hermionie „znasz zasady” - więc są zasady i konsekwencje. To jest jasne. Myślę, że było tam również ostrzeżenie „niech nikt cię nie widzi” jako jedna z zasad.

Jednym z problemów, który natychmiast rzuca się w oczy, jest to, że Syriusz nie jest częścią grupy ratunkowej, to znaczy, jeśli ostrzegają go, żeby nie szedł, a on nie, może ktoś inny umrze. Może Harry umrze. W najlepszym przypadku na ratunek byłaby jedna osoba mniej, z przynajmniej sporą szansą, że ktoś inny umrze.

Gdy ostrzegł go o jego śmierci, Syriusz mógł prawdopodobnie powiedzieć: „Nie obchodzi mnie to , Harry jest tym, co się liczy ”. Ostrzegając go, mógł zrobić niewiele, może poza utrzymaniem obrony, gdy Bellatriks była w pobliżu.

Istnieje również problem „niech nikt cię nie widzi”. Jak cofną się w czasie, powiedzą Syriuszowi, żeby nie szedł i nikt mu nie powiedział „Syriuszu, dlaczego nie idziesz? - Harry cię potrzebuje”.

Kiedy Syriusz i Hardodziób zostali uratowani w poprzedniej książce, Hardodziób był przykuty łańcuchem do słupa, ale nie był obserwowany. Syriusz był zamknięty w wieży, ale nie był obserwowany. Ratowanie ich można było wykonać niewidocznie. To trudniejsze, jeśli ktoś jest częścią misji ratunkowej.

Teoretycznie Harry mógł cofnąć się, by ostrzec siebie, żeby nie szedł, ale znowu to łamie zasady. „Czarodziejom, którzy majstrują z czasem, przytrafiają się straszne rzeczy”

Wydaje się prawdopodobne, że Harry mógłby poprosić o zmieniacz czasu, przynajmniej do Hermiony, jeśli nie Dumbledore'a, ponieważ tym właśnie był, bardziej sercem niż rozsądkiem i „uratuj go” byłby pierwszą rzeczą, o której myślał. Każda z tych dwóch osób rozpoznałaby sytuację, w której zmieniacz czasu byłby okropnym pomysłem, tak jak większość sytuacji, które chciałbyś odwrócić. Rzadkie sytuacje, w których ratownik jest sam, a lokalizacja jest znana w ciągu 24 godzin - być może, a nawet wtedy, korzystanie z niej jest ryzykowne (i prawdopodobnie nielegalne).

#10
+1
cinebird
2018-01-21 10:57:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To oczywiście niemożliwe, ponieważ nawet gdyby zabili Voldemorta, gdy był zagadką Toma w przeszłości, żyłby on w teraźniejszości, ponieważ zmieniacz czasu tylko zmienia wydarzenia, nigdy nie zmienia wyniku. Jeśli weźmiemy pod uwagę całowanie Syriusza przez dementorów, tak jak w filmach, Harry nigdy nie zrobił nic, aby to zmienić. On też został pocałowany po raz drugi. Ale Harry rzucił urok Patronusa w taki sposób, aby pasował dokładnie tak, jak widział go w przeszłości.

Zagadki Toma nie można było zabić jako nastolatek. To dlatego, że ani Harry, ani Hermiona nie urodziliby się wtedy. Co więcej, musieliby przeżyć swoje życie do chwili obecnej, która musi wynosić co najmniej 50 lat, jeśli korzystamy z mechanizmu podróżowania w czasie.

Jeśli chodzi o to, dlaczego JK Rowling nie użyła zmieniaczy czasu dalej niż Azkaban Mogę tylko przypuszczać, że było to urządzenie fabularne zaprojektowane, aby pokazać, jak niebezpieczne mogą być podróże w czasie. Sama Hermiona powiedziała, że ​​ludzie w przeszłości zabijali obecną formę siebie, myśląc, że dzieje się jakaś czarna magia. Hermiona była również bardzo zestresowana po wielokrotnym używaniu czasu Turnera. Ona i Harry ryzykowali, że zostaną złapani podczas ratowania kozła i Syriusza.

Nawet gdyby wykorzystali to tak, jak powiedziałeś, nie byłoby żadnej historii. Rowling jest królową wszechświata Harry'ego Pottera i wszystko jest zdane na łaskę jej uprzedzeń.

#11
+1
Daeron
2019-02-26 06:31:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zostały zniszczone.

Na scenie w Departamencie Ministerstw w OotP słyszymy, że zostały zniszczone (to jest z książki).

Dziecko -głowy Śmierciożerca wrzeszczał i walił w różne rzeczy, przewracając zegary dziadków i przewracając biurka, wrzeszcząc i zdezorientowany, podczas gdy szklana szafka, w której Harry podejrzewał teraz, że zawierała Zmieniacze Czasu, nadal spadała, pękała i naprawiała się na ścianie za nimi.


- Harry Potter i Zakon Feniksa, rozdział 35 (Za zasłoną)

Później staje się to oczywiste że rzeczywiście zniszczyli wszystkie Zmieniacze Czasu.

Aha, zawsze wiedziałem, że będzie ci ciężej wcisnąć mnie między rozkładami jazdy - powiedział szorstko, nalewając im więcej herbaty. „Nawet gdybyś zgłosił się do Zmieniaczy Czasu…”

„Nie mogliśmy tego zrobić,” powiedziała Hermiona. „Kiedy byliśmy tam latem, zmiażdżyliśmy cały asortyment zmieniaczy czasu Ministerstwa. To było w Proroku Codziennym. ”


- Harry Potter i Książę Półkrwi, rozdział 11 (Pomocna dłoń Hermiony)

Więc nie mogli użyć zmieniacza czasu, nawet gdyby chcieli.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...