Pytanie:
Jakie były początki Persefony w Matrix: Reloaded?
Hamed Momeni
2011-12-02 13:21:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak pokazano w filmie, Persefona była żoną Merowinga, który sam był przestarzałym programem, który zaprzeczył, że został usunięty. Moje pytanie brzmi, czy ktoś wie cokolwiek o pochodzeniu Persefony? Wydaje się, że nie ma konkretnych informacji wskazujących, kim była wcześniej.

Czy chodziło Ci o początki w sensie mitów?
Nie, miałem na myśli w sensie nie-mitycznym. Wiem, że Persefona jest córką Zeusa i bla bla bla ...
Dwa odpowiedzi:
#1
+15
Vimal Raj
2011-12-02 17:04:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Film nie wspomina o pochodzeniu Persefony. Ale wspomina o srebrnych kulach, co sugeruje, że Merowingian ma wilkołaka. Na DVD Behind the Scenes wspomniano, że jest wampirem, który szuka emocji.

Podziwia miłość, jaką Trinity i Neo darzą siebie nawzajem. Wspomina również o miłości, którą kiedyś cieszyła się, co sugeruje, że Merv był lepszym małżonkiem, zanim zagubił się w głodzie i żądzy władzy i pożądania. Dlatego wydaje się, że nie przejmuje się matrycą tak dobrze jak Merv.

„Merv” - wspaniale!
W grze wideo Enter the Matrix walczysz z kilkoma wilkołakami strzegącymi zamku Merowingów.
#2
+8
John
2014-12-23 19:04:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że miłość, którą kiedyś cieszyła się Persefona, była z Merowingiem. Merowing i Persefona mają nieco więcej ludzkich cech niż inne programy, lubią dobre jedzenie, wino, języki. Podczas gdy Persefona mówi o miłości, Merovingian okazuje pożądanie („Szminka, której nie ma na twarzy Merowinga”). Merowingian zdradza Persefonę. O dziwo, używa specjalnego kodu, aby wywołać reakcje seksualne u kobiety i zostaje przez nią obsłużony! Zazdrość Persefony prowadzi ją do wskazania Neo i gangowi lokalizacji Key Makera.

Wyrocznia wymienia Merowinga jako najstarszego z nich, potężnego programu. Żaden inny program poza Wyrocznią nie ma na celu być podobnym do człowieka. Fakt, że Merowingian i Persefona stają się podobni do ludzi, to przejaw programowej szubrawstwa; nie wspomniano o ich pierwotnym celu, ale okres miłości, o którym wspomina Persefona, to okres, w którym oszukali. Merowingian kontroluje wirtualne życie pozagrobowe poprzez program pociągu. To tutaj szukają schronienia programy na wygnaniu.

Chociaż jest to obecna operacja, być może na początku, Merovingian został utworzony w celu Programmatic Garbage Collection. Gdy program spełni swoje zadanie, należy go usunąć z puli zasobów obliczeniowych. (Np .: JVM dostarczona przez Javę ma Garbage Collectora, który okresowo czyści porządki). Program Persefona był prawdopodobnie funkcją pomocniczą dla tego programowego zbierania śmieci, i tak się poznali.

`lubią dobre jedzenie, wino, języki` Cóż, lubią bardzo szczegółowe symulacje komputerowe. Prawdziwi ludzie, którzy wiedzą, że są w programie komputerowym, nie lubią jedzenia ani wina, co sugeruje, że są mniej niż ludzie.
Z pewnością są mniej ludzcy, ale wykazują cechy ludzkiego zachowania (podobnie jak Ramachandran na stacji kolejowej). Chodziło mi o to, że są to nieuczciwe programy. Poza tym to kwestia poboczna. Używałem tego tylko do wywnioskowania pochodzenia programów.
@CrowTRobot Cypher najwyraźniej cieszył się tym wirtualnym stekiem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...