Pytanie:
Jakie zmiany wprowadzono w Star Wars Blu-ray i jaki wpływ wywarły one na fabułę?
karth
2011-12-01 10:42:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno wydana edycja Blu-ray Gwiezdnych wojen zawiera kilka zmian, które zostały wprowadzone osobiście przez George'a Lucasa. Najbardziej uderzające jest „Nie!” Dartha Vadera! w odcinku VI. Dlaczego wprowadzono te zmiany i czy wpływają one na zrozumienie fabuły przez widzów?

Po obejrzeniu połączonego wideo krzyknąłem: Nooooooooooooo!
+1 karthik - na przykład nie będę kupować blu-ray i * byłem * wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Z biegiem lat zdałem sobie sprawę, że filmy nie są takie świetne, to naprawdę filmy dla dzieci. Nie pomaga to, że GL ciągle się nimi zajmuje, być może na pewnym poziomie próbuje je naprawić, ale IMO nie można ich naprawić i należy je zostawić w spokoju, więc przynajmniej nasza "różowa" pamięć o nich nie jest skażona
Jeden odpowiedź:
#1
+21
phwd
2011-12-02 11:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym to podsumować jako pomieszany efekt. Lucas w zasadzie chce jak najwięcej akcji w jego filmach, na ile to tylko możliwe. Zwracanie uwagi na przedmioty, o których już wiemy, że istnieją. Bardziej wyraźnie widać to w Star Wars 1-3, gdzie dodaje on więcej postaci i obiektów do zestawu.

Z tego powodu wiele wniosków zostaje utraconych. Zamiast zadawać sobie pytanie, dlaczego obiekt na ekranie jest odsunięty od środka, mamy go w centrum widoku, odwracając uwagę od tego, co jest ważne, ustanawiając fabułę i podążając za tym wykresem.

  • Ewoki mrugają
  • Dodawanie kolejnych kamieni w miejscu, w którym ukrywał się R2

Takie elementy odwracają uwagę widza od tego, co się właściwie dzieje.

Najbardziej kontrowersyjna zmiana dokonana przez Dartha Vadera, całkowicie zmienia emocje i otoczenie sceny.

Nieoooooooooooo!

Komu? samego siebie? cesarz? ciemna strona? umierającego syna? Zbyt wiele pytań lepiej pozostawić wyciszenie i pozwolić muzyce w tle dodać emocje i punkt zwrotny do tej sceny, sprawiając, że scena wydaje się dłuższa niż w rzeczywistości. Teraz, gdy „nie” rozciąga się na całą tę sekcję, punktem zwrotnym jest teraz ostra fleksja, prowadząca widza do pragnienia zakończenia sceny tak szybko, jak to możliwe.

O ile pamiętam, "noooooo" dartha vadera było w oryginalnym wydaniu kinowym, ale Lucas zmienił dźwięk na krótszy w wydaniu blu ray. http://starwars.wikia.com/wiki/List_of_changes_in_Star_Wars_re-releases
@Jared „Nie”, o którym mowa, występuje w Return Of The Jedi, być może mylisz się z Revenge Of The Sith. Nie było go w wydaniu kinowym ROTJ.
Przypomina mi Calculona, ​​robota-aktora z * Futurama * w ich telenoweli „All my Circuits”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...