Pytanie:
Proces myślowy kapitana Millera w scenie Szeregowego Ryana „Nauczyciela w szkole”?
phwd
2011-12-01 10:59:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak kapitan Miller mówi, aby „przygotować się” po uwolnieniu zakładnika, jeden z podwładnych odmawia. Próbuję zrozumieć, co film próbował przedstawić w ciągu tej minuty, kiedy kapitan Miller nie powiedział ani słowa.

Scena pokazuje, jak przygotowuje się, czy ma to pokazywać zaufanie kapitana Millera do swojego podwładnego, który wykonuje rozkazy, czy też ogólnie jest w szoku obecną sytuacją?

W mała przemowa na koniec, w której mówi, że jest nauczycielem w szkole i nie obchodzi go, kim jest Ryan, myślę o tym, że kamera nie skupia się na nim zbytnio, że tak to ma być portretowane; te kilka minut ciszy miało pokazać, że go to nie obchodzi.

Czy jest to właściwy proces myślowy dla tej sceny?

Trzy odpowiedzi:
#1
+20
Stefan
2012-06-24 12:54:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma to związek z oddzieleniem oficera i zwykłych żołnierzy. Nie angażuje się w tego typu sytuacje. Po to jest jego sierżant (stąd Mike spogląda na Toma Hanksa, a potem interweniuje).

Jednak Hanks jest rozsądnym, dojrzałym oficerem. Zdaje sobie sprawę, że musi coś zrobić, aby rozwiązać sytuację, i decyduje się z nimi skontaktować i wyjaśnić, dlaczego robi to, co robi. Zwykle oficerowie muszą zachować dystans i nie zaprzyjaźniać się ze swoimi ludźmi, ponieważ mogłoby to zagrozić hierarchii dowodzenia i wpłynąć na osąd oficera.

To był duży krok do zrobienia i pokazał ludziom, że Tom Hanks nie był odporny na frustrację i stres związany z misją. Dzielił się tym z nimi i wszyscy musieli współpracować.

#2
+5
phwd
2011-12-02 11:50:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że podążam za procesem, o którym kapitan Miller po prostu dużo myślał, głównie o powrocie do domu do żony i powrocie do monotonnej (ale interesującej go) pracy nauczyciela w szkole. Z tego powodu nie reagował szybko na swoje podporządkowane działania.

Argumentem, którego używam, aby to poprzeć, jest końcowa scena, w której staje twarzą w twarz. Logicznie rzecz biorąc, wiedział, że nie ma szans, by stanął mu na drodze. To była decyzja o zakończeniu misji utrzymania przy życiu szeregowca Ryana z nadzieją, że pewnego dnia może wrócić do domu lub nie, wiedząc, że nie będzie już musiał dźwigać ciężaru choroby domowej.

#3
+3
Johnny Bones
2016-06-22 22:45:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli pamiętasz, w jednostce zaczęła się awaria. Niektórzy byli zdenerwowani decyzją Millera o wypuszczeniu zakładnika, ponieważ chcieli zemścić się za śmierć Wade'a (w tej roli Giovanni Ribisi). Horvath (Tom Sizemore) i Reiben (Edward Burns) właśnie walczyli z pistoletami, Upham (Jeremy Davies) nazywano sympatykiem i w zasadzie wszyscy inni krzyczeli na siebie. Jedność oddziału szybko się rozpadała.

Myślę, że w tej chwili, którą opisujesz, Miller próbował określić, jak przeżyje tę misję i doprowadzić wszystkich na właściwe tory, aby mógł wrócić domu do swojej rodziny.

Miller wspominał, że był zakładany na temat jego przedwojennej pracy. Chcąc rozproszyć sytuację i odwrócić ich uwagę, oferuje karierę w domu; nauczyciel w szkole. Zaczyna o tym wspominać i ostatecznie uspokaja żołnierzy i skupia ich na wykonywanym zadaniu; znalezienie Ryana.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...