Pytanie:
Dlaczego zakończenie filmowej adaptacji „Hannibala” jest zupełnie inne od powieści?
Lauren
2011-12-01 04:15:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod koniec filmu Hannibal ucieka i zostawia Clarice. Jednak książka kończy się tym, że Hannibal odurzył Clarice i oboje uciekali razem. Dlaczego zmieniono zakończenie filmu?

Według artykułu w Wikipedii na temat wersji filmowej, reżyser „nie kupił” tego, że Clarice uciekła z Hannibalem. Jednak z tego, co pamiętam, nie jest jasne, czy chętnie mu towarzyszy, czy nie (jak powiedziałem, Hannibal ją odurzył). Jedyne inne wyjaśnienie, jakie mogę wymyślić, to fakt, że zakończenie powieści jest odstręczające, ale tak samo jak cała historia. Czy są jakieś wywiady lub inne informacje, które wyjaśniają tę zmianę?

Zostawić to otwarte na kolejny sequel filmu?
@Flimzy ciekawa myśl, chociaż byłoby dziwne zrobić sequel, który w ogóle nie byłby oparty na powieści. A gdyby taki był zamiar, nadal mogliby pozostać przy oryginalnym zakończeniu - mogłoby być interesujące rozpoczęcie kontynuacji z Clarice uciekającą przed Hannibalem.
Jestem pewien, że było wiele sequeli, w których oryginał jest oparty na powieści, ale sequel nie. Chociaż żaden od razu nie przychodzi do głowy. Ale mimo to, twój punkt widzenia jest dobrze zrozumiany; zawsze jest sposób na stworzenie kontynuacji; nawet gdy / a główny bohater umiera (po prostu zapytaj o to franczyzę Star Trek).
@Flimzy Jurrasic Park: (można argumentować, że drugi film nie był oparty na drugiej powieści, ale i tak były tylko 2 książki).
@ChrisRasys jest też trzeci film, który zdecydowanie nie był oparty na żadnej powieści. Słuszna uwaga.
Osobiście uwielbiałem zakończenie. To było tak intensywne i sprawiło, że uwierzyłeś, że Hannibal skrzywdzi Clarice, ale kiedy ją pocałował, byłem całkowicie oszołomiony. Tak, Hannibal jest naprawdę przerażający, ale uważam, że ta dwójka jest całkiem urocza, ponieważ nie krzywdzi jej tak, jak robiłby to z innymi. I jak ją uratował, zamiast pozwolić jej umrzeć. Uwielbiałem to i wiem, że Anthony Hopkins, grając rolę Hannibala, przyczynił się do tego, że ten film odniósł taki sukces. Naprawdę mam nadzieję, że nakręcą kolejny film, a może Clarice odszuka Hannibala. Skrzyżowane palce!
@ChrisRasys Eh? Przeczytałem trzy książki
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
Hugo
2011-12-19 04:57:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak pamiętam z zakończenia książki, Hannibal trzymał Clarice mniej lub bardziej stale pod wpływem narkotyków i żyją długo i szczęśliwie.

Różnicę opisano w notatce AboutFilm. na końcu w 12 akapitach i streszczeniu zakończenia książki. Fragment:

Wprawdzie tego nie czytałem, ale zakończenie powieści brzmi dla mnie po prostu okropnie, a mimo to nadal brzmi lepiej niż zakończenie filmu. Przynajmniej koniec powieści bada psychikę obu bohaterów. Przynajmniej Starling twierdzi, że ma jakąś moc, tak absurdalną, jak mogą brzmieć jej techniki terapeutyczne.

Czy to możliwe, że po prostu nie mieli czasu, aby zakończyć książkę pełną kuracją, na jaką zasługiwała zbadane? Ucieczka Hannibala na zachód słońca jest z pewnością łatwiejsza i szybsza niż przepracowanie i rozwiązanie ich psychologicznych problemów, o których mowa w streszczeniu.

Podsumowuje:

W filmie Hannibal jest Samozwańcza obrończyni Starling i jest tą samą osobą od początku do końca. Ale nie jest tą samą osobą, którą był w Milczeniu owiec, ani nie jest tą samą osobą, którą Harris przedstawia w swojej powieści, w której Hannibal nie tyle stara się chronić Starling, ile próbuje złapać ją w szpony. W powieści, jak może zabrzmieć śmiesznie, mamy transformację i rozwiązanie. Mamy prawo się tego spodziewać po zakończeniu trylogii. Jednak w filmie Hannibal po prostu odlatuje na zachód słońca. Nadal jest zagadką. Jesteśmy po prostu przygotowani na kolejną kontynuację i być może jeszcze jedną. Nie patrz teraz, ale Hannibal IX: The Resurrection jest tuż za rogiem.

Wiadomość Lectermate w Hannibal Lecter Studiolo mówi:

W wywiadzie Ridley Scott powiedział o końcu książki, że była zbyt szybka, że ​​powinna to być kolejna książka, zanim zobaczyliśmy razem Hannibala i Clarice.

Scott myśli, że Hannibal jest zakochany w Clarice, ale ona raczej darzy go pewnym szacunkiem, dlatego postanowił zrobić kolejny koniec swojego filmu.

Na co Clariz odpowiedziała :

To właśnie powiedział w wywiadzie, ale w prawdziwym życiu była wielka awaria między TH [Thomas Harris, autor], Dino / Martha [De Laurentiis / Schumacher, producenci ] i [reżyser Ridley] Scott, po czym TH nie chciał zgodzić się na zmodyfikowane zakończenie.

Po tym, jak byli zamknięci na 5 dni w kłótni. TH ustąpił, nie bez poczucia rozczarowania.

Dziwne jest to, że książka została napisana z wyprzedzeniem, że zamieni się w film. Kiedy był skończony i aż do rozpoczęcia produkcji filmu, wydawało się jasne, że zakończenie książkowe zwycięży. Dino i Martha to zaakceptowali.

Zawsze wydawało się, że modyfikowali zakończenie filmu z myślą o kontynuacji. Scott zdecydowanie miał na myśli sequel. Można się zastanawiać, czy rzeczywiście CZYTAŁ książkę, czy tylko skrót.

Nie ma żadnego uzasadnienia, które mogłoby nawet prowadzić do przypuszczenia, że ​​TH napisał zakończenie książki, aby zadowolić wszystkich fanów. To byłoby baaaaardzo w przeciwieństwie do TH ...

#2
+2
Gilad Ronen
2015-11-17 18:00:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiadając na to ^: „Jak pamiętam z zakończenia książki, Hannibal trzymał Clarice mniej lub bardziej stale pod wpływem narkotyków i żyją długo i szczęśliwie.”

W rzeczywistości książka wyraźnie mówi, że Starling nie jest odurzona od jakiegoś czasu, kiedy Barney i jego dziewczyna (Lillian?) są w tej samej sali operowej chwilę po słynnej kolacji dla mózgów, więc zostaje z Lecterem całkowicie z wolnej woli. Właściwie odniosłem wrażenie niż nawet wtedy, gdy Starling była pod wpływem narkotyków Lecter upewnił się, że nic jej nie zrobiono lub w jej obecności nie było wbrew jej woli. Zaufał jej nawet, że będzie nosić przy sobie broń (właściwie broń późnego Brighama). Jeśli chodzi o zakończenie filmu, jest to rozczarowujące, ponieważ wersja książkowa z pełnym „leczeniem” Lectera, który dał Starling, jest o wiele bardziej złożona (i niszcząca nerwy) i mogłaby łatwe do wprowadzenia do filmu, obaj znaleźli jedynego równego sobie na (prawie) całym świecie, zwłaszcza po tym, jak Starling została zdradzona przez FBI.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...