Pytanie:
Czy oryginalny film „Różowa Pantera” miał być komedią?
Flimzy
2011-12-01 01:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem wielkim fanem filmów o Różowej Pantery (tych z Peterem Sellersem, nie nowych ze Stevem Martinem). Ale po obejrzeniu filmu The Life and Death of Peter Sellers mam wrażenie, że oryginalny film The Pink Panther miał być poważnym filmem, ale Peter Sellers zasadniczo próbował sabotować produkcję na przekór, zamieniając ją w komedię, a następnie w klasyczny hit, jakim się stała. Wszystkie sequele mają znacznie bardziej komediowy charakter, co byłoby zgodne z tą sekwencją wydarzeń.

Ale jak dokładne było przedstawienie tych wydarzeń w The Life and Death of Peter Sellers silny>? Czy mogę przeczytać więcej o dynamice, która miała miejsce podczas tworzenia oryginalnego filmu i kontynuacji?

Ciekawy. Zawsze uważałem, że oryginalna Różowa Pantera wydawała się poważnym filmem z dodanymi do niego elementami komediowymi. Nigdy nie wiedziałem o tym dokumencie.
To nie jest dokument, to film biograficzny. Całkiem interesujące, choć jak w przypadku wszystkich filmów tego gatunku jest on prawdopodobnie obciążony „artystycznymi swobodami”.
Pięć odpowiedzi:
#1
+36
Flimzy
2011-12-02 03:16:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z NNDB:

Najsłynniejsze dzieło Edwardsa, Różowa Pantera, zostało wydane w 1963 roku z Peterem Sellersem jako inspektorem Jacquesem Clouseau. Rola została pierwotnie obsadzona z Peterem Ustinovem, ale ten aktor zrezygnował w ostatniej chwili, a Sellers wkroczył do akcji, sugerując, że postać jest „niezdarna”, co oczywiście zmieniło nie tylko charakter, ale i charakter komedia filmowa.

I z recenzji Clarenca Beaksa:

Różowa Pantera (1963) rozpoczęła życie jako gwiazda - wciągająca komedia kaparowa, w której David Niven ma zakotwiczyć się jako wspaniały złodziej klejnotów, Sir Charles Lytton, znany również jako „Upiór”, człowiek na tyle zuchwały, aby nawiązać romans z żoną swojego niestrudzonego, choć całkowicie nieudolnego prześladowcy, inspektora Jacques Clouseau. A gdyby Peter Ustinov, pierwotnie obsadzony w roli Clouseau (i przypadkowo batmana wyższego rangą Niven w II wojnie światowej), nie wycofał się z produkcji, podążając za rolą Avy Gardner (która została obsadzona jako włóczęga Clouseau), to Całkiem możliwe, że nie byłoby serii Różowej Pantery (choć Ustinov był świetnym thespianem, mało kto miał pomysł na wybuchowy talent komediowy). Ale kiedy Peter Sellers wszedł na pokład jako niekompetentny inspektor, zdjęcie zostało nagle wystawione przez hałaśliwie zabawnego wykonawcę, który z łatwością mógł uciec z postępowaniem.

Wygląda więc na to, że miało to być komedia od samego początku, ale zupełnie inny styl komediowy niż ten, który stał się po zaangażowaniu Sellersów.

W to łatwo mogę uwierzyć. Ustinov często brał role w stylu „lekkiej komedii” - grał nawet Poirota z odrobiną komizmu - ale zgodzę się, że nie jest „wybuchowym talentem komediowym”.
#2
+18
iandotkelly
2011-12-01 08:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam, że pierwszy film Pink Panther był mniej slapstickowy w swoim podejściu, bardziej subtelnym występem obsady - ale trudno byłoby mi uwierzyć, że postanowili zrobić poważny film i skończyli na komedii.

Bez względu na to, jak duża jest gwiazda, po prostu nie wierzę, że pozwoliliby komuś całkowicie zrewidować gatunek takiego filmu. Peter Sellers był prawie wyłącznie znany jako aktor komediowy, zarówno w radiu, jak iw filmach, był to wyjątek, gdy grał poważne role. Jego artykuł w IMDB zaczyna się „Często uznawany za największego komika wszechczasów”.

Nie mam dowodów, ale po prostu nie uważam tego za wiarygodne.

#3
+8
Zhen
2011-12-01 01:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, widziałem filmy dokumentalne z Blakiem Edwardsem , a on dużo wie o komedii i wizualnych gagach. Jestem pewien, że wiedział, że robi komedię.

Hiszpański dokument Y usted ... ¿de que se ríe? zawiera wywiad z Blakiem Edwardsem o komedii.

Blake Edwards nakręcił także wiele klasycznych, poważnych filmów. Najbardziej znanym jest chyba Śniadanie u Tiffany'ego. Większość scen w oryginalnym PP, które nie zawierają Petera Sellersa, bardziej przypomina coś z Tiffany'ego niż jak z reszty serii PP.
Flimzy, czy wiesz, że Breakfast at Tiffany's składa hołd gagowi w pokoju braci Marx?
Czy któryś z tych filmów dokumentalnych faktycznie omawia oryginalny film PP?
#4
+6
Ed999
2012-10-27 20:45:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Decydując, czy film był pierwotnie planowany jako komedia, możesz spojrzeć na przykład na nazwiska reżysera, scenarzysty i obsady.

Ile filmów nakręcił Peter Sellers, które były na przykład nie komedie? Cała jego reputacja związana była z komedią, od czasów jego najwcześniejszych początków w radiu z „The Goon Show”.

Blake Edwards nie był znany z robienia dramatów szekspirowskich ani nawet współczesnych dramatów. Nie był Irwinem Allenem, który wyreżyserował „Towering Inferno” i „The Poseidon Adventure”. Nie był też Cecilem B. DeMille'em.

Błędem jest przypuszczenie, że główny aktor, Sellers, może ponownie napisać scenariusz. Może to zrobić tylko reżyser filmu; a jeśli aktorzy chcą dokonać zmian, nie można tego zrobić bez zgody i wsparcia reżysera.

Sprzedawcy potrafili sprawić, by humorystyczny scenariusz był zabawniejszy w wykonaniu, niż mogłoby się wydawać na pisemnej stronie; ale jeśli reżyser nie robił komedii, Sprzedawcy nie mieli szans na śmiech, jeśli nie było to zamiarem Edwardsa.

Z drugiej strony, po co w ogóle zatrudniać Sprzedawców, chyba że robisz komedię?

#5
+1
The Wandering Dev Manager
2019-05-17 06:41:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto, co musisz wiedzieć:

Na przykład, kiedy scenarzysta / reżyser Blake Edwards po raz pierwszy wpadł na pomysł pierwszej wycieczki „Różowej Pantery”, wyobraził sobie parodię film napadowy, w którym weteran David Niven gra uprzejmego złodzieja klejnotów, podobnie jak Cary Grant w „To Catch A Thief”.

https://www.bestmoviesbyfarr.com/ artykuły / różowa-pantera / 2016/03

Jak to ujął (Edwards): „Przez lata umieszczałem w filmach fragmenty tego, co chciałem, scenarzysta lub reżyser ... ale nigdy nie miałem obszaru, w którym mógłbym w pełni wykorzystać swoje pomysły. Potem pojawił się Peter, chodzący magazyn szaleństwa, szynka z niemal surrealistycznym podejściem do szaleństwa rzeczy, i znaleźliśmy bezpośrednie pokrewieństwo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...