Pytanie:
Dlaczego Bill Cage budzi się w helikopterze?
Oliver_C
2014-06-08 15:25:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Edge of Tomorrow William Cage przeżywa ten sam dzień w kółko.

 • Pętla czasowa zawsze zaczyna się od obudzenia Cage'a na Heathrow, po jego spotkaniu z generałem.

Bill Cage waking up

 • Ale w swoim ostatnim skoku budzi się w helikopterze w drodze do generała.

Helicopter
(zdjęcia pochodzą z przyczepy)

Moje pytanie:

 • Dlaczego zabicie „Omegi” zmieniło punkt początkowy skoku w czasie w klatce?

  (Domyślam się, że różnica to tylko kilka godzin: Cage spotyka się z generałem, szantażuje go, zostaje aresztowany i przewieziony do bazy wojskowej na Heathrow)
Na początku myślałem, że cofa się w czasie 24h, ale walka z Omegą odbyła się, gdy było jeszcze ciemno, a helikopter leci nad Big Benem o 8:40 rano.
Ponieważ to policjant z zakończenia, który wydaje mi się naprawdę leniwy!
@Oliver_C Kulminacyjny atak na Luwr ma miejsce na kilka godzin przed rozpoczęciem inwazji. Helikopter jest 2 dni wcześniej. Zwykle budził się 1 dzień wcześniej.
@Keen - Kiedy Cage próbuje uciec z biura generała, zostaje poddany taserze. Domyślam się, że nie było go przez kilka godzin najczęściej, co oznaczałoby, że lot helikopterem i budzenie się na Heathrow odbywają się tego samego dnia.
@Oliver_C Gdyby to była prawda, to za każdym razem, gdy Cage umiera i „Omega zaczyna dzień od nowa”, budziłby się w helikopterze. Generał był dzień wcześniej.
@Keen - To kolejne pytanie, dlaczego Cage zrestartował się dokładnie w tym momencie? Umierał o różnych porach, czasem dzień później, zaraz po wylądowaniu na plaży (lub kilka godzin po wylądowaniu), czasem umierał tego samego dnia (próbując wymknąć się i przejechany przez ciężarówkę lub podczas treningu z Ritą) ). Jednak zawsze uruchamia się ponownie w tym samym czasie, więc nie jest to zwykłe „cofnięcie w czasie 24 godziny”.
AilizwmnomCMT Actually you're right. [This blog post](http://ramblingremarks.blogspot.com/2014/06/edge-of-tomorrow-explained-with.html) does an excellent job of breaking it all down. The general meeting was early morning, then late morning was his time loop starting place. Because the Louvre was earlier in the day than the invasion, 24 hours ago was pre-General. It also argues why Cage kept waking up at the same point.
@Keen - Dzięki za link. Chociaż widzę pewne problemy z teorią tego gościa. - Może jutro zadam kolejne pytanie (np. Dlaczego Omega po resecie jest martwa?)
@Oliver_C: W filmie Cage i Rita używają wyrażenia „reset”, co oznacza „ponowne rozpoczęcie od początku”. Jeśli zresetujesz film / grę wideo, wrócisz na początek, bez względu na to, jak przez to przeszedłeś. Więc pytanie może brzmieć: „Dlaczego uruchomili ponownie w tym momencie?” Czy to zależy od Omegi / Alfy, która została zabita, czy od Klatki?
To, co mnie interesuje, to to, że kiedy po raz pierwszy przylatuje na początku filmu, jest 8:40 na Big Benie. Kiedy wraca pod koniec filmu i budzi się w helikopterze, czas na big Benie jest 12:35. Myślę, że kiedy klatka traci moc, jest ktoś, kto ma ją znowu po niej, czyli Rita.
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+25
user209
2014-06-09 00:01:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzieje się tak, ponieważ pętla czasu działa przez około 24 godziny. Jak powiedziała Rita, Omega „zresetuje dzień”, co oznaczało, że mniej więcej 1 dzień wcześniej byłby tak samo dawny, jak Alpha / Cage. Cage dzień przed inwazją wygląda mniej więcej tak:

 1. Budzi się wczesnym rankiem helikopterem. Spotyka generała, zostaje poddany testowi.
 2. Mija kilka godzin.
 3. Cage budzi się od połowy do późnego ranka. W tym miejscu pętle czasowe są resetowane przez cały film.
 4. Dzień szkolenia w bazie wojskowej.
 5. Dzień się kończy.

Następny dzień, nastąpi inwazja. W tym dniu budzą się, wrzucają sprzęt i wypływają; przez to wszystko minęłyby godziny. Następnie Cage udaje się zabić Alfę i zmieszać jego krew z własną. To musiało się wydarzyć 24 godziny po kroku 2 powyżej, podczas godzin, gdy klatka była poza domem. Alternatywnie, zdarzyło się to dokładnie 24 godziny po kroku 3, ale godziny, w których był nieprzytomny, stanowią przyjemne okno, w którym jeśli czas zostanie zresetowany, nie będzie w stanie zmienić swojego losu wysłanego na inwazję.

Dlaczego wrócił do wcześniejszych czasów, kiedy Omega została zniszczona? Oferuję te dwa założenia:

 1. Krew Omega działa tak samo jak krew Alfa.
 2. Resetowanie czasu to nadal tylko 24 godziny.

Nie wiemy, czy 1 jest prawdziwe, ponieważ nikt we wszechświecie tego nie wie. 2, jest w stanie być prawdą, jednocześnie umożliwiając to, co widzimy w filmie. Atak na Luwr następuje w ciągu dnia wcześniej niż inwazja. Podczas ataku na Luwr nadal jest ciemno. Oddział J został zwerbowany do tej misji podczas kroku 4 powyżej, w dniu szkolenia. Następnie zostają przekonani do wyjścia i wyruszają. Przybywają wieczorem / wcześnie rano. Misja zakończyła się sukcesem, a Omega zostaje pokonana. Stało się to 24 godziny po pewnym momencie przed krokiem 1 powyżej, kiedy spał na helikopterze. To spowodowałoby początek nowej pętli czasowej od tego momentu.

Ergo, Cage został odesłany 24 godziny przed śmiercią Omegi, co oznacza, że ​​budzi się w helikopterze.

It did occur to me that there might be a **~24h** rule, but Cage dying at various times and still "respawning" at exactly the same time made me think that time jumping is more flexible. - Sometimes he lives longer than 24h, e.g. when he and Rita escape the beach, or when he actually reaches the dam in Germany (at one time he suggest to Rita that they stay the night at that abandoned house, so if he had died the next day, he would have jumped back 2 days).
What also occured to me is that since the Omega was dead, it must have been Cage who triggered that last reset. Maybe subconcioulsy he wanted to go back to a time where he wasn't yet exposed as a coward
AiligjyjgcCMT It seems that when a time loop is established, that hard codes a start time for future resets.
I thought so as well, but why does Cage killing an Alpha create a "spawnpoint", whereas a Mimic (or Rita) killing Cage does not? - Did Cage actually lose the abilitly when he got the blood transfusion? Because that in turn would mean that the Omega had regained the ability, which begs the question, why didn't the Omega reset the day to save itself? But if Cage never lost the ability then he should have woken up at Heathrow, unless the Omega blood changed something.
Reset nie trwa 24 godziny. Czasami Cage ginie podczas treningu (zostaje postrzelony, toczy się pod ciężarówką i zostaje zmiażdżony itp.), Czasami ginie na polu bitwy dzień po treningu. Myślę, że jest wypoczęty do ostatniego snu. Może ostateczny reset to ostatni „sen” Omegi, wciąż jednak zastanawiam się, dlaczego Omega nie zresetowała się sama, zanim została zabita lub kiedy została zabita?
#2
+16
matt_black
2014-06-08 17:07:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie dlatego, że efekt resetowania spowodowany przez omegę jest większy niż efekt spowodowany przez alfa.

W oryginalnym wyjaśnieniu efektu resetowania czasu Cage mówi, że efekt jest wyzwalany tylko przez krew alfa , kiedy zostaje zabity. Alfy są bardzo rzadkie (tak jak 1 na 6 milionów stworzeń należy do tej kasty przywódczej). Kiedy umierają, to znak, że ludzki wróg spisał się zbyt dobrze w bitwie i trzeba zmienić dzień, aby przeciwdziałać zagrożeniu.

Jest tylko jedna omega . Nie powiedziano nam (i prawdopodobnie nie możemy wiedzieć z powodu ich wyjątkowości), jakie moce faktycznie ma omega . Ale nie wydaje się nierozsądne, że cokolwiek to jest, jest silniejsze niż alfa . Być może więc po jego śmierci krew ma większy wpływ na czas.

I tworzy przyjazne dla Hollywood zakończenie, w którym bohaterowie nie umierają (choć mogłoby to być bardziej satysfakcjonującą historią, w której zysk pochodzi z poświęcenia, a nie tylko ze szczęścia).

Alternatywne i prostsze wyjaśnienie: być może reset zostanie uruchomiony wcześniej w ciągu dnia

Czytając inne odpowiedzi i rozważając sytuację po ponownym obejrzeniu filmu, wymyśliłem inne wyjaśnienie: właściwie nie ma nic do wyjaśnienia.

Wydaje się, że resetowanie czasu trwa przez określony czas, przynajmniej w przybliżeniu. (To nie może być dokładne, ponieważ klatka umiera coraz później w dniu inwazji, ale zawsze wydaje się wracać do tego samego punktu). To, czy jest to tylko wywołane śmiercią alfy, może nie mieć znaczenia. W końcu dokładnie ten sam efekt wywołuje śmierć omegi. Ale śmierć omegi następuje znacznie wcześniej w ciągu dnia niż powtarzające się zgony, których doświadcza klatka na plaży. Tak więc ten sam efekt powoduje, że Cage budzi się wcześniej w jego dniu i dlatego w helikopterze.

Chodzi o to, że kiedy Cage zdaje sobie sprawę, że stracił moc, wyrusza dużo wcześniej na bitwę z omegą. Jest środek nocy, kiedy drużyna kradnie ulotkę i nadal jest noc, kiedy omega zostaje zabita. Więc to miejsce (i wynikający z niego reset czasu) ma miejsce na dobre kilka godzin przed powtarzającymi się zgonami na plaży lub głębiej we Francji. Dlatego ma sens, że Cage jest resetowany do wcześniejszego dnia, kiedy wyzwalany jest czas odpoczynku od śmierci omegi.

Wymaga to znacznie mniej dodatkowych założeń niż „omega ma więcej mocy” wyjaśnienie. Wciąż ma dziury, ale to jest dziwne SciFi, a nie rygorystyczny artykuł z logiki matematycznej, więc może nie powinniśmy próbować go zbytnio analizować.

As far as I understand it, it's the Omega who has the ability to control time. - As you say, the death of an Alpha is just a trigger, a signal that tells the Omega it has to reset the day. - Cage somehow ceased control of that ability by getting Alpha blood on him (the Omega could no longer restart the day, only Cage could). - So I'm not sure about your first sentence, because I don't think Alphas have any time control powers.
@Oliver_C Niektóre z tych szczegółów nie są jasne w filmie. Czy śmierć * alfa * wyzwala * omega *, czy jest przyczyną lub zautomatyzowanym procesem: niejasne. Czy zdolność * omegi * jest przywłaszczona przez Cage'a, czy może kolejna śmierć * alfa * nadal może wywołać restart dnia: niejasne. Dla mnie większość czasu restartów jest zautomatyzowana, tak jakby omega nie była niezależną jednostką * wybierającą * czas restartu.
Myślę, że powiedziano, że Mimiki są w rzeczywistości częścią jednego dużego organizmu, z Alfami będącymi „centralnym układem nerwowym” i że to Omega (mózg) ma zdolność resetowania dnia.
#3
+12
phil
2014-09-13 22:40:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domyślam się, że Cage zwykle budzi się do ostatniej chwili, w której odzyskał przytomność. Odkąd stracił przytomność, kiedy został poddany parowaniu, właśnie tam się budzi. Teraz, kiedy Omega zostaje zabita, wojna się kończy, więc Cage nigdy nie spotkałby generała, a zatem nigdy nie zostałby sparaliżowany i nie straciłby przytomności. W tej sytuacji ostatnia chwila, w której odzyskał przytomność, nie jest już momentem paralizatora, ale chwilą drzemki w helikopterze.

Ma to większy sens, ponieważ „24-godzinny punkt odrodzenia” nie może być dokładny. Nie możesz się odrodzić, gdy jeszcze nie śpisz. Musiałoby opierać się na ostatnim punkcie świadomości, a twój punkt widzenia, że ​​wojna nigdy się nie wydarzy, jest całkowicie prawdopodobny.
Najprawdopodobniej nie spał między koleją a zabiciem Alfy, więc obudzenie się na pokładzie po parazie byłoby ostatnim razem, gdy się obudził. 1+
Ale potem znowu stracił przytomność po wypadku samochodowym, pół dnia po drzemce, a później paralizowaniu. Hmm.
@cde - "Prawdopodobnie nie spał między wjechaniem na kolej i zabiciem Alfy ..." Po tym, jak się obudził i spotkał Sargenta, trenował na cały dzień i prawdopodobnie spał tej nocy (było ciemno / noc, kiedy miał mały konflikt z dwoma żołnierzami). Następnego ranka (jest już jasno) jest inwazja, kiedy zabija Alfę.
#4
+5
Mario
2014-10-12 13:25:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A co z tą teorią? Myślę, że jest to trochę inne i może być trudne do zrozumienia, biorąc pod uwagę jak postrzegamy tę historię jako film liniowy:

Po obejrzeniu filmu nadal zastanawiałem się, jak można lub więcej bytów byłoby w stanie w jakiś sposób zmienić czas w całym wszechświecie, aby dokonać resetów. Trochę jak Efekt motyla ? Nie, tak naprawdę nie miało to dla mnie żadnego sensu.

Ale potem wpadłem na pomysł, aby zrozumieć resetowanie w inny sposób:

Mimiki nie są nie mogą podróżować w czasie ani resetować czasu w jakikolwiek sposób. Jednak są w stanie w jakiś sposób przenieść wiedzę / wspomnienia w przeszłość , wykorzystując coś z ich krwi.

Podczas oglądania filmu zawsze zauważamy budzącego się Cage'a, najwyraźniej zszokowany śmiercią, której doświadczył przed chwilą. Ale co, jeśli właśnie dostał to wspomnienie w tym samym momencie (lub tuż przed), podobnie jak w przypadku śnienia. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego zawsze budzisz się po śnie, to głównie dlatego, że pamiętasz tylko sny tuż przed przebudzeniem; nawet jeśli od tego czasu minęło trochę czasu.

Teraz połącz to z "logiką zapisu" gry wideo, a otrzymasz całkiem interesujące (i moim zdaniem rozstrzygające) rozwiązanie:

 • Podobnie jak gracz, naśladowcy mogą przesyłać wspomnienia w celu „zapisania” w określonym momencie, dzięki czemu mogą przenieść z powrotem wszystko, czego się nauczyli.

 • Domyślnie Alfy oczywiście zapisywałyby ten moment w czasie, prawie zawsze 24 godziny wcześniej, oferując wystarczający czas reakcji bez nadmiernego komplikowania (zbyt wiele do zapamiętania).

 • W momencie, gdy Cage zabija Alfę po raz „pierwszy”, wchodzi on w kontakt z krwią, wysyłając z powrotem również jego wspomnienia (co oczywiście zmieniłoby również jego własną krew).

 • Cage nie ma wiedzy lub zdolności do „przeprogramowania” obcych komórek lub elementów w jego krwi, więc nie ma możliwości zmiany punktu, do którego wracają jego wspomnienia.

 • Traci zdolność z powodu utraty / transferu krwi, po prostu dlatego, że stosunek / ilość zostałby znacznie obniżony.

 • Omega oczywiście stworzył własny punkt zapisu, ale we wcześniejszym punkcie (wyjaśnienie różnicy czasu dla ostatniego „skoku”).

 • Po zabiciu omegi wspomnienia są wysyłane z powrotem do tego ranka . To wydarzyło się wcześniej, mówią o Omegi pozwalającej im ją zabić.

Więc jedyne pytanie, na które nie ma odpowiedzi: Dlaczego Omega zniknęła po ostatnim "cięcie skokowe"? Czy wycofał się czy ukrył, skoro wiedział, że ludzie mają teraz wiedzę o tym, jak działa ich „sztuczka umysłowa” (nawet jeśli to tylko spekulacja)?


Na wypadek, gdyby ktoś był zainteresowany, o ile Słyszałem, że całe „przeniesienie informacji w przeszłość” rzeczywiście mogłoby być możliwe. Wykorzystując splątanie kwantowe, jesteś w stanie połączyć dwie lub więcej cząsteczek, więc obie mają ten sam stan. Chociaż tak naprawdę nie znam wszystkich drobnych szczegółów itp., O ile słyszałem, teoretycznie powinieneś być w stanie wpłynąć na jedną cząstkę, a druga naśladowałaby to (kalambur?), Nieważne co / gdzie. (Trylogia Mass Effect również to wykorzystuje i wykorzystuje to w swoim szybszym niż światło systemie komunikacji.)

Więc posuń się trochę dalej: teoria względności stwierdza, że ​​czas płynie w różnych prędkości w oparciu o własną prędkość / masę obiektu. Więc jeśli poruszasz obiema cząstkami niezależnie z różnymi prędkościami itp., Czas jednej z nich minąłby szybciej, tworząc połączenie między dwoma punktami w czasie.

A co, jeśli Mimicy potrafią to wykorzystać w niektórych sposób, czy też inny? To nadal nie wyjaśnia, w jaki sposób krew / infekcja cofa się w czasie, ale brzmi to naprawdę interesująco, prawda?

Splątanie kwantowe jest fajne, ale nie ma sposobu na przesłanie informacji za jego pomocą, więc przyczynowość i tak jest zawsze zachowana na tym świecie.
#5
+2
Dudee
2014-10-13 09:17:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Śmierć alfa jest po prostu autonomiczną odpowiedzią na całodniowy reset, ale myślę, że krew Omegi dała Cage możliwość DECYZJI, kiedy się obudzić. Podświadomie chciał obudzić się wcześniej niż przykuty kajdankami do bazy, więc obudził się w helikopterze.

Kiedy Omega resetuje czas, wszystko wraca do tego, jak było - z wyjątkiem wspomnień alf. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że Omega cofa się w czasie, aby zastąpić swoją poprzednią wersję, a następnie wysyła wspomnienia do resetowanych alf (lub Cage).

SO, kiedy Cage zabija Omegę, którego chce obudzić się w helikopterze, więc robi. A Omega zastępuje swoje żyjące ja swoim świeżo martwym własnym - wyłączając wszystkie naśladowania w dniu resetowania.

Tak to zrozumiałem.

#6
  0
jahu
2014-07-06 22:45:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na podstawie innych odpowiedzi doszedłem do wniosku, że kiedy klatka zabiła Alfę, ustawiła dla niego punkt odrodzenia, który został umieszczony 24 godziny przed śmiercią Alfy. Innymi słowy, odradza się w bazie wojskowej. Później traci zdolność, ale odzyskuje ją po zabiciu Omegi. To wydarzenie ustanawia nowy punkt odradzania, który jest 24 godziny przed śmiercią Omegi. Ponieważ udało mu się zabić Omegę wcześniej w ciągu dnia niż zabił Alfę, jego punkt odrodzenia jest również wcześniejszy. Innymi słowy, budzi się w helikopterze.

To pozostawia pewne problemy. Gdyby Alpha miała tę zdolność pętli czasowej, czy Omega również nie miałaby jej i żyłaby po resecie? A gdyby to była tylko Omega, która miała taką zdolność (i pozwalała zarówno Cage, jak i Alpha podróżować w czasie), czy zabicie Omegi uniemożliwiłoby Cage cofnięcie się w czasie pod koniec filmu? Jedyną odpowiedzią, jaką przychodzi mi do głowy, byłoby to, że Omega wysłała Klatkę w przeszłość po raz ostatni, kiedy wciąż umierała. Więc po ostatnim odrodzeniu w helikopterze Cage nie posiada już zdolności podróżowania w czasie.

Ale to prowadzi do kolejnego pytania, czy to Omega kontrolowała podróż w czasie, dlaczego nie mogła zapobiec odrodzeniu się Cage ? Jeśli założymy, że to dlatego, że miał krew Alfy, to można by zacząć się zastanawiać, dlaczego ponownie zyskał tę zdolność, wchodząc w kontakt z krwią Omegi? Chodzi mi o to, że Omega nie mogła sama skoczyć w czasie, co pozwoliło jej umrzeć raz na zawsze. Ale to również sugerowałoby, że kontakt z jego krwią nie powinien mieć żadnego skutku ...

Inną odpowiedzią byłoby. Autorzy potrzebowali szczęśliwego zakończenia i inaczej by to nie zadziałało. Oznacza to, że autorzy oczekiwali, że ludzie nie będą się zbytnio przejmować drobnymi szczegółami.

#7
  0
ultracrepidarian
2014-09-26 02:46:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A co z tym wyjaśnieniem:

To Omega resetuje czas, a nie Cage. Robi to automatycznie, odruchowo, w odpowiedzi na śmierć Alfy. Teraz, gdy Cage uzyskał ten „związek” z Omegą, to jego śmierć wyzwala odruch Omegi.

Czas resetowania może nie być prostą regułą „X godzin wstecz”, ale jest ustawiony przez Omegę na punkt znajdujący się wystarczająco wstecz od początku operacji Downfall, aby umożliwić jej rozmieszczenie dronów - odrodzenie (założenie), rozprzestrzenienie się i wkopanie - przed rozpoczęciem bitwy. Początek operacji wyznacza wojsko; Omega jest bardzo wydajna, a jej przygotowanie za każdym razem zajmuje dokładnie tyle czasu. W związku z tym Cage znajduje się z powrotem w tym samym momencie przy każdym resecie.

Omega również resetuje czas, w którym sama umiera. Ponownie dzieje się to automatycznie. Punkt w czasie w tym przypadku byłby przed pojawieniem się Omegi w jej lokalizacji w Paryżu.

Pokazano nam krew Omegi przedostającą się do klatki, nie po to, aby wyjaśnić, że Cage uzyskał możliwość resetowania czasu, aby ustalić punkt odniesienia dla kontynuacji, która może wyglądać tak:

Cage i Rita są na emeryturze z wojska. Mając w sobie krew Omegi, Cage jest połączony z innymi Omegami unoszącymi się w kosmosie, a może z Super-Omegą gdzieś na swojej podstawie, i ma wizje. Próbuje ostrzec władze, zostaje ostrzelany przez policję lub strażników, budzi się na stole sekcyjnym, w samą porę, aby przechwycić rękę chirurga trzymającego piłę do kości. Musi teraz uciec z ośrodka psychiatrycznego, ponownie spotkać się z Ritą, przekonać nową załogę, by poszła za nim, włamać się do bazy wojskowej, porwać statek kosmiczny i zniszczyć bazę Omega / Super-Omega.

#8
  0
Felix999
2014-09-29 06:18:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domyślam się, że reset czasu jest uruchamiany, gdy umiera Alfa lub Klatka (z krwią Alfa). Czas zawsze zostanie zresetowany do pewnego „punktu odrodzenia”. Punkt odradzania pętli czasowej ustawia się na 24 godziny przed momentem „zarażenia” krwią / czasem pierwszej śmierci po uzyskaniu zdolności pętli czasu (która jest w obu przypadkach taka sama). Omega nie zapobiegła śmierci w dół, ponieważ nigdy nie miała takiej zdolności. To śmierć alfy spowodowałaby reset.

Może to brzmieć rozsądnie dla Billa, ale kiedy Alfa umiera, z całą pewnością nie został „zainfekowany” własną krwią zaledwie 24 godziny temu.
#9
  0
Alchemy
2014-10-11 20:34:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzieje się tak, ponieważ Cage cofa się w czasie nie zgodnie z jego własnym, ale z Omegą. Tak więc, kiedy Omega umiera, krew dostaje się na klatkę, ale Omega zmieniała czas od początku operacji Downfall, w której Cage zagraża Generałowi. Zresetował więc czas od miejsca, w którym zmienił go Omega, a nie Klatka.

#10
  0
NPSF3000
2014-10-12 16:04:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele skomplikowanych teorii ...

1) Wiemy bardzo mało o działaniu technologii obcych, w tym o podróżach w czasie. Mamy tylko ograniczony zestaw obserwacji.

2) Nie mamy żadnych obserwacji ani powodu, aby mieć jakiekolwiek zrozumienie, w jaki sposób śmierć omegi wpłynie na czas.

W związku z tym Cage jest odesłany takim, jakim jest, ponieważ to właśnie obserwujemy. Nasze obserwacje wskazują, że prawdopodobnym czynnikiem jest mieszanie się krwi z Omegą.

#11
  0
Mabel Tanne
2014-10-20 17:14:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Krew Omegi sączyła się do klatki, co pozwala klatce zresetować dzień od samego początku.
 • Wszystko, co wydarzyło się, zanim Cage zszedł z helikoptera, nie mogło się wydarzyć, ponieważ Omega zginęła i sytuacja zmieni się, gdy Omega umrze.
 • Fakt: Kiedy coś umiera np. od broni lub granatów, krew wycieka z rany.
 • W przypadku krwi Omegi przesączała się przez klatkę.
 • Fakt: kiedy krew wycieknie z czegoś w wodzie, będzie się rozprzestrzeniać i woda będzie mieszana z krwią, rozcieńczając krew i jednocześnie zmieniając się w „wodę krwi”.
 • Omega została zanurzona w wodzie, kiedy Cage go zabił, więc krew jest oczywiście w stanie ponownie przeniknąć do klatki, ponieważ on również umarł w wodzie, kiedy zabił Omegę, co oznacza, że ​​był też w wodzie, gdy była krew Omegi może przez niego przeniknąć.
 • po tym, jak ponownie zresetował dzień w Londynie, zobaczył tłum przy telewizorze w biurze, mówiąc, że Omega została zabita, co może oznaczać, że Omega umarła, zanim zdążyła zresetować dzień, krew Omega przenosił się już do Cage, ponieważ jest pod wodą, więc może zresetować dzień, nie mając Omegi żywej.
#12
  0
flewk
2014-10-24 18:40:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brak reputacji za komentarze. Zanim zaczniesz wyciągać wnioski, musisz uzgodnić założenia. Najważniejsze jest to, w jaki sposób Cage cofa się w czasie.

Moja interpretacja jest taka, że ​​Omega nadal zachowuje swoją moc resetowania, nie została utracona, jak twierdzą niektórzy. Kiedy Cage umarł po raz pierwszy, jego krew zmieszała się z Alfami i został zresetowany wraz z Omegą. Teraz za każdym razem, gdy Cage umiera, jest traktowany jako wyzwalacz alfa do Omegi. Wydaje się, że Omega nie jest w stanie usunąć go zdalnie z systemu. Klatka nie była aktywnie resetowana, po prostu została zabrana na przejażdżkę. System traktował jego śmierć jako śmierć Alfy. Pamiętaj, lekarz stwierdził, że to pojedynczy organizm. Możesz myśleć o trutniach jako o bezużytecznych komórkach narządów, które regenerują się przez cały czas, takich jak skóra. Alfy byłyby ważnymi organami. Śmierć ważnego organu powoduje reset całego ciała. Omega byłaby mózgiem.

Mój wniosek oparty jest na poprzednim założeniu. Ponieważ Cage jedzie na przejażdżkę, jeśli Omega jest martwa, nie byłoby żadnej przejażdżki. Sugerowałoby to, że Omega nie może się zresetować, w przeciwnym razie film nie miałby sensu. Reset musi zostać wywołany śmiercią Alfy. Może to być wada projektowa, a nie ewolucyjna czkawka. Sugerowałoby to również, że krew Omega jest inna. Łącząc się z krwią Omegi, może sam się zresetować.

Mechanika resetowania to inny problem. Prawdopodobnie opiera się na uśpionej kotwicy, która może być związana z 24 cyklem lub podświadomą wskazówką.

Okres 24 godzin byłby nielogiczny, ponieważ jest to obcy organizm / cyborg. Cykl dobowy 24-godzinny pochodzi z naszej planety i układu słonecznego.

To pozostawia kotwicę podświadomości. Budzi się po każdym resecie. Być może jego poprzednia świadomość może zostać przesłana tylko do giętkiego mózgu. Nieprzytomny mózg prawdopodobnie zostałby uznany za podatny. Problem w tym, że przesypia noc przed walką. Jest wtedy również nieprzytomny. Dlatego zasugerowałem nieprzytomną wskazówkę. Prawdopodobnie opisuje ten moment jako początek swojej śmierci. Sugerowałoby to również, że istnieje pewne sprzężenie zwrotne między klatką a Omegą. Po śmierci Omegi Cage miał pełną kontrolę. Zresetował się do poprzedniego dnia do innego stanu nieprzytomności, helikoptera.

#13
-1
Ethan Brehm
2014-10-23 16:58:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że umieszcza go to we wszechświecie, w którym od początku nie byłby naciągnięty, a tym samym umieszcza go tam, gdzie by się obudził, w helikopterze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...