Pytanie:
Co oznacza zakończenie The Tree of Life?
Cesar Canassa
2011-12-01 01:44:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod koniec filmu dorosły Jack (Sean Penn) wędruje przez pustkowie, przechodzi przez drzwi i kończy na plaży. Tam dzieli ekran ze swoim ojcem (Brad Pitt), a pani O'Brien (Jessica Chastain) oddaje swojego syna (prawdopodobnie RL) władzy wyższej.

Co oznacza zakończenie?

Dwa odpowiedzi:
#1
+13
samthebrand
2011-12-01 02:47:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znaczenie, o ile wiem, jest takie, że jesteśmy połączeni z naszą rodziną nawet po śmierci lub na końcu świata. Musimy zrobić skok, być może przez „drzwi”, aby pokonać nasze wątpliwości dotyczące życia pozagrobowego. Brama to przejście od ziemskiego sceptycyzmu co do trwałości duszy do końca, w którym wszyscy jesteśmy - świadomie lub nieświadomie - związani razem z tymi, z którymi dzieliliśmy życie.

#2
+5
oceanfrog
2013-06-06 07:41:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja interpretacja jest taka, że ​​musimy wziąć pod uwagę inne symbole, które reżyser stawiał przed nami przez cały film: siły na tak wielką skalę, które przyćmiewają nasze życie i nasze próby nadania im sensu. Plaża jest połączeniem między wodą, ziemią i niebiosami, a to, co widzimy, jest wizualną interpretacją punktu spotkania, w którym nasze życie przecina się z tymi większymi siłami, pokazując nam i jak pasujemy do większego obrazu . Dla mnie to bardzo naturalistyczna, niereligijna wizja.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...