Pytanie:
Odnośnie nieśmiertelności bogów w Immortals (2011)?
phwd
2011-12-07 10:52:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W filmie Immortals Zeus i inni bogowie schodzą z Olimpu, by walczyć z Tytanami. Widząc, że o Bogach powinny być znane następujące fakty

  • Zeus: Bóg nieba, grzmot i błyskawica
  • Posejdon: Bóg mórz
  • Herakles (półbóg? Potrzebuje potwierdzenia)
  • Atena: Bogini wojny
  • Apollo: Bóg uzdrawiania

Jak to jest czy bogowie mogą umrzeć tak szybko? Nie kładąc nacisku na mitologię i sam scenariusz, wiadomo przynajmniej, że Posejdon ma moc morza, prawda? Nawet w końcowej scenie, w której syn Fedry przewiduje Tezeusza i bogów w bitwie z Tytanami, widzimy tylko bitwy jeden na jednego.

Jeden odpowiedź:
#1
+9
Tablemaker
2011-12-08 02:02:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedynym rozsądnym wyjaśnieniem, jakie przychodzi mi do głowy, jest to, że przedstawieni tu bogowie są bardziej „śmiertelni” niż to, o czym zwykliśmy myśleć. Bitwa, do której nawiązano na początku filmu, brzmiała tak, jakby bitwa Bóg / Tytan była bardziej wyrównana niż grecka mitologia „kanonu”.

Szczerze mówiąc, uważam ten film bardziej za adaptację mitologii greckiej niż to, co jest akceptowane w oparciu o anonimowość tytanów. Wydaje się, że sami Tytani są tacy sami, bez różnicy między nimi. W końcu, gdzie jest Chronus, Atlus, Gaia itd.?

Mówiąc to, powodem, dla którego `` nieśmiertelni '' bogowie są tak łatwo zabijani, jest to, że nawet dopasowanie siły + liczb Tytanów do Bogowie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...