Pytanie:
Dlaczego Doc-Ock miałby zaprogramować sztuczną inteligencję w ramionach?
DJ Spicy Deluxe
2019-03-18 03:46:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Spider-Man 2 Doc Ock szaleje, częściowo pod wpływem ramion błagających o przejęcie kontroli nad jego umysłem. Kiedy po raz pierwszy pokazano go z rękami, wyjaśnia, że ​​utrzymuje swój umysł oddzielnie od sztucznej inteligencji w ramionach, używając chipa hamującego, który oddziela od nich jego „wysokie funkcje”. Jednak gdy ten chip pęknie, zaczyna wariować, zmieniając się w zło.

Moje pytanie brzmi jednak, dlaczego miałby w ogóle programować w to sztuczną inteligencję? Co to ma dla niego zrobić?

IRL, każde z ramion ośmiornicy ma swój własny, oddzielny „mózg”, ponieważ wymagana kontrola motoryczna jest bardzo złożona. Dzięki temu mózg centralny pozostaje wolny do zaawansowanego rozwiązywania problemów i kontroli zorientowanej na cel.
Jeden odpowiedź:
#1
+9
Gustavo Gabriel
2019-03-18 04:08:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaprogramował sztuczną inteligencję w ramionach, aby działały lepiej jako przedłużenie jego ciała. I stworzył inhibitor, aby zapobiec nadmiernemu sprytowi ramion i wywieraniu na niego wpływu.

W tej scenie możesz zobaczyć, jak ramiona dostosowują niektóre rzeczy w maszynie, wyobrażam sobie, że jest to sztuczna inteligencja, która robi i pomaga Dokument:To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...