Pytanie:
Co się dzieje w Mulholland Drive?
magnattic
2011-12-09 10:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że filmy Davida Lyncha są bardzo głębokie i trudne do zrozumienia i prawdopodobnie nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieją różne sposoby interpretacji filmu.

Nadal chciałbym wiedzieć, jaka jest główna historia stojąca za Mulholland Drive i jaka jest najczęstsza interpretacja tego, o co chodzi?

Obejrzałem go kilka razy i przeczytałem 10 wskazówek, które podał Lynch, aby rozwiązać zagadkę, ale nadal nie sądzę, żebym rozumiał film. Czy to wszystko sen? Metafora? Co z przełączaniem postaci? Czy pojawienie się dziwnej starszej pary ma coś wspólnego z wykorzystywaniem seksualnym? A co z potworem w alei?

Co do cholery dzieje się w Mulholland Drive?

Jestem też zdezorientowany z tym filmem. Może ci to pomóc w jasnym lub większym zamieszaniu :) http://en.wikipedia.org/wiki/Mulholland_Drive_(film)#Interpretations_and_allusions
Filmy Davida Lyncha mogą, ale nie muszą być bardzo głębokie, ale z pewnością są bardzo David Lynch. :RE
Stało się tak, że napisał i nagrał pierwszą połowę filmu [mając na celu rozpoczęcie serialu telewizyjnego] (http://goo.gl/akmEj). Zawarł wiele pytań fabularnych, na które nie miał odpowiedzi, myśląc, że może później coś spoliczkować. Kiedy jednak serial został odrzucony przez sieć, zdecydował się powiedzieć „do diabła z tym”, zebrał razem bezsensowne zakończenie i nazwał go filmem. To leniwe pisanie poprawione przez jeszcze bardziej leniwe pisanie, ale ponieważ nie ma to żadnego ** sensu, ludzie nie przestaną próbować go analizować. Nie rozumiem.
głębokie czy nie, filmy Davida Lyncha są z pewnością bezsensowne. Nie mogę znieść zmiany postaci w jego każdym innym filmie i tej „wielu interpretacji”. To cholerny film, a nie rękopis Arystotelesa! Po prostu daj nam trochę zabawy.
Ejay, bez obrazy, ale czy to nie zależy od tego, czego szukasz w filmie? Na pewno jest wystarczająco dużo zabawnych filmów, o ile wiesz, czego możesz się spodziewać po filmie, nie widzę powodu, dla którego tak złożone filmy nie miałyby istnieć.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+52
Shawn Holmes
2011-12-09 22:31:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy ogłoszono movies.stackexchange.com, pierwszą rzeczą, o której pomyślałem, było „jak długo po uruchomieniu ktoś poprosi o analizę„ Mulholland Drive ”?”

Powiedziawszy to, tutaj to bardzo skrócona wersja tego, co się dzieje.

Widz zna kilka kluczowych punktów:

 • Rita bierze udział w wypadku samochodowym i cierpi na amnezję.
 • Spotyka Diane, która próbuje zostać aktorką Hollywood.
 • Zaczynają się dziać tajemnicze rzeczy, a Diane chce pomóc Ricie odkrywać / rozwiązywać te tajemnice.

Jak to jest typowe w modzie Lyncha, sprawy szybko stają się niejasne, a w filmie pojawia się ostateczny punkt, w którym wszystko się zmienia.

Po otwarciu pudełka zmienia się perspektywa. Chociaż widz może nie zdawać sobie z tego sprawy, znajduje się teraz w prawdziwym świecie, światem jawy Diane / Betty. Cała pierwsza część filmu, aż do otwarcia pudełka, była snem Diane / Betty. Ostatecznie Betty weszła w kontakt ze wszystkimi różnymi ludźmi (w prawdziwym życiu), których widziała w swoim śnie i (jak to jest typowe w naszych snach) twarze / wydarzenia są ponownie układane, mieszane i ponownie kojarzone z tworzą dziwaczne historie.

Otwarcie pudełka symbolizuje przebudzenie Diane / Betty.

Kolejność wydarzeń zostaje zmieniona tak, abyśmy my, widzowie, mogli poskładać układankę w całość (tj. Betty wchodzi w kontakt z osobą w prawdziwym życiu ... która następnie staje się twarz - ale zupełnie inna osoba z różnymi motywami - we śnie).

Znacznie dokładniejszą analizę można znaleźć tutaj.

#2
+19
iandotkelly
2011-12-09 11:35:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lynch jest zwykle bardziej otwarty na interpretację niż większość scenarzystów / reżyserów, a ten film nie jest wyjątkiem.

Nie jest jasne, czy kiedykolwiek może istnieć „całkowicie prawdziwa” interpretacja Mulholland Drive, ale najbardziej Powszechnie dyskutowana idea, którą stosunkowo łatwo stwierdzić, jest taka, że ​​Betty jest marzeniem Diane o lepszym życiu. Umieszczenie tego w kontekście snu wyjaśnia wiele dziwnych aspektów fabuły. Może być kilka innych postulatów - alternatywne rzeczywistości, wpis w Wikipedii sugeruje pasek czasu Mobiusa.

Zwykle lubię rozumieć filmy, ale Mulholland Drive jest bardziej do doświadczenia niż do wyjaśnienia.

#3
+19
Vimal Raj
2013-01-23 14:08:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

10 wskazówek Davida Lyncha, jak odblokować ten thriller ”. Ta karta jest zawarta w oryginalnym wydaniu DVD

Wskazówki są następujące:

 • Zwróć szczególną uwagę na początku filmu: co najmniej dwie wskazówki są ujawnione przed napisami końcowymi.
 • Zwróć uwagę na czerwony abażur.
 • Czy słyszysz tytuł filmu, do którego Adam Kesher przesłuchuje aktorki? Czy jest to ponownie wspomniane?
 • Wypadek to straszne wydarzenie - zwróć uwagę na miejsce wypadku.
 • Kto daje klucz i dlaczego?
 • Zwróć uwagę na szlafrok, popielniczka, filiżanka kawy.
 • Co odczuwa się, co jest realizowane i gromadzone w Club Silencio?
 • Czy sam talent pomógł Camilli?
 • Zwróć uwagę na zdarzenia otaczające mężczyznę stojącego za Winkie's.
 • Gdzie jest ciocia Ruth?

Może to nie jest odpowiedź na pytanie, ale uważam, że należy ją tutaj udostępnić, aby ktoś może zwrócić uwagę na kluczowe punkty, które lynch chce, abyśmy zobaczyli.

#4
+14
fox
2013-10-16 13:23:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Film jest także powtórzeniem kilku innych filmów:

 • Podobnie jak Czarnoksiężnik z krainy Oz , zawiera on „historię marzeń”, w której pojawiają się postacie z prawdziwego życia krajobraz ze snu. Te dwa filmy mają również podobne palety kolorów i projekty scenograficzne:

enter image description here enter image description here enter image description hereenter image description here

 • W serce zarówno Mulholland Drive , jak i Persona , z których jedna jest aktorką, która wydaje się zakochać w sobie i powoli scalać swoje tożsamości:

enter image description hereenter image description here

 • Między innymi Vertigo udostępnia scenę z Mulholland Drive , gdzie traumatyczne zdarzenie powoduje zmianę koloru włosów głównego bohatera; istnieją również rezonanse tematyczne między dwoma filmami:

enter image description here enter image description here

 • Nie chcąc niczego zepsuć, jest też wiele różne postacie kobiece pozowały na łóżku w podobnej pozie do kulminacyjnego momentu filmu:

enter image description here enter image description here

To prawdopodobnie kolejny Hitchcock odniesienie, tym razem do Psycho:

enter image description here

EDYCJA: Niedawno zdałem sobie sprawę, że to, co Diane robi z postaciami z jej prawdziwego życia, tj. rekontekstualizuje je, jest dokładnie tym, co Mulholland Drive robi z wcześniejszą historią filmową. To oczywiście prawda w przypadku wielu innych filmów - historia filmu jest zaśmiecona odniesieniami do samych siebie - ale Mulholland Drive wykorzystuje te odniesienia w wyjątkowym celu. Lynch interesuje się także logiką snów i jej związkiem z kinem; to chyba nie przypadek, że niektóre z najpotężniejszych scen w filmie grożą (ale nie zakłócają) nie tylko fantazji Diane, ale także zawieszenia niewiary publiczności oglądającej Mulholland Drive samo. My także oglądamy „tylko” nagranie, tak jak Betty i Rita, ale tak jak oni, mimo wszystko odczuwamy szczere emocje. I otrzymujemy delikatne przypomnienie tego samego pomysłu, gdy ten sam kampowy scenariusz, który wcześniej wyśmiały Betty i Rita, jest wykonywany z uzasadnionym żarem w jej scenie przesłuchania tuż przed tym, jak Betty jest prawie (ale nie) przedstawiona Adamowi. Adam, oczywiście, tworzy film w filmie, taki, w którym aktorzy synchronizują usta z nagraną muzyką, zupełnie jak bezimienna kobieta z Silencio. W ten sam sposób, w jaki Czarodziej w szmaragdowym mieście w końcu ujawnia, że ​​jego machinacje są „tylko” iluzją, dzieło reżysera, zarówno w charakterze Adama, reżysera The Sylvia North Story , a także na zewnątrz, jak David Lynch, dyrektor Mulholland Drive , również są twórcami oszustw. Ale siła tej iluzji jest jednak także świadectwem potęgi kina. „No Hay Banda”, jasne, ale przenośność filmu jest jednak prawdziwa, a jednocześnie jest hołdem dla wcześniejszych wspólnych snów w kinie.

#5
+6
Mnementh
2011-12-09 16:58:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co Iandotkelly mówi o Lynchu i otwartości na interpretację w swoich filmach, jest uniwersalne.

Chcę dodać inną interpretację, którą słyszałem. W drugiej części filmu Naomi Watts gra inną postać. To wyjaśnienie nieco zmniejszyło mój poziom dezorientacji co do filmu, jeśli widzisz obie postacie jako całkowicie oddzielone. Ale podoba mi się też interpretacja iandotkelly.

Jeśli to prawda, zabiłoby to emocje związane z filmami. W każdym razie, choć Lynch nie podał konkretnej interpretacji, ale jego wskazówki oczywiście wskazują, że odpowiedź iandotkelly jest wiarygodna
#6
+6
kleo
2013-01-28 03:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam własną interpretację filmu, jeszcze nikomu go nie udostępniłem, myślę, że najwyższy czas, aby to zrobić, ponieważ jest zupełnie inny niż wszystko, co czytałem do tej pory (i minęło sporo czasu, odkąd film się otworzył). Myślę, że to, co próbuje nam powiedzieć ten film / Lynch, to fakt, że Bóg jest kimś w rodzaju reżysera filmowego, który przesłuchuje po śmierci osoby. W zależności od wyniku, tj. Czy aktor dostanie rolę, czy nie, osoba ta zostaje wysłana do piekła lub nieba, a nawet dostaje kolejną szansę w życiu, szansę zagrania kolejnej roli w filmie. W tym miejscu nie pamiętasz swojej przeszłości, masz dobry początek.

Kolejność wydarzeń jest pomieszana, ale pamiętaj, że Diane płaci komuś za zabicie Camilli, a następnie popełnia samobójstwo , więc obie dziewczyny nie żyją. Camilla umiera pierwsza, więc najpierw przechodzi przez to "przesłuchanie" i najwyraźniej nie dostaje roli (pamiętajcie, że kiedy Betty przesłuchuje, mężczyzna tam wspomina coś o brunetce, która również brała udział w przesłuchaniu), więc niestety nie ma drugiej szansy . Teraz przypomnij sobie, że na początku filmu osoba próbuje doprowadzić Camillę do miejsca, do którego nie chce iść, ale wtedy zdarza się wypadek. Więc zamiast być odsuniętym od upadku, jest teraz na wolności, Diane też tam jest, ponieważ popełniła samobójstwo z poczucia winy, niedługo po śmierci Camilli. Dwie kobiety spotykają się teraz w tym miejscu, które jest czymś w rodzaju pomiędzy prawdziwym światem a piekłem / niebem, coś, co nie powinno się wydarzyć. A teraz przypomnij sobie, że mieszkała tam dziwna kobieta, trochę uduchowiona, która spanikowała, kiedy zobaczyła Camillę i powiedziała, że ​​„nie powinno jej tam być”.

Żadna z dwóch kobiet nie wspomina swojego poprzedniego życia, ale na koniec, w klubie „Silencio”, pamiętają wszystko, co symbolizuje otwarcie dziwnego niebieskiego pudełka. Obie kobiety zawiodły, Diane budzi się przez dziwacznego kowboja w tanim motelu, co symbolizuje piekło. Dawno nie widziałem tego filmu, ale pamiętam, że wszystko dziwne można wytłumaczyć z mojego założenia.

#7
+6
Angie
2013-01-31 14:12:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest wielu ludzi, którzy kwestionowali znaczenie niebieskiej ramki. Niebieskie pudełko to rzeczywiście Diane budząca się ze swojego snu, ale jest on dużo głębszy. Niebieskie pudełko z kolei można w rzeczywistości uznać za pudełko Pandory, mentalne pudełko Pandory Diane / Betty oznacza również, że jej wyparte wspomnienia powracają. Jeśli przeczytasz o tych, którzy mieli do czynienia z wypartymi wspomnieniami, zobaczysz, że kiedy stłumione wspomnienia powrócą, powracają w mdłości i niezwykle szybko.

Ci, którzy przez to przeszli, wiedzą, że w tym momencie jest to przerażające, zagmatwane, ekscytujące i ostatecznie w pewnym sensie szalone. Wszystko, czego chcą, to wrócić do tego, jak to było w chwili, zanim wspomnienia powróciły na powierzchnię lub metaforycznie zamierzają wrócić do środka puszki Pandory, która była nieotwarta i bezpieczna. To wyjaśnia histerię i chorobliwe halucynacje Diane, które ostatecznie doprowadziły ją do ucieczki do sypialni i zabicia się. Puszka Pandory lub stłumione wspomnienia były dla niej sposobem na uporanie się z okropną zbrodnią, którą popełniła, a kiedy puszka jej Pandory się otworzyła i rzeczywistość patrzyła jej teraz prosto w twarz, w końcu było to dla niej zbyt trudne.

#8
+5
Mahadeva
2013-01-23 20:49:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że w tym filmie dzieje się wiele metafizycznych rzeczy - coś podobnego do filmu Szósty zmysł z Haleyem Joelem Osmentem i Brucem Willisem. W związku z tym można powiedzieć, że „Rita” faktycznie zginęła w wypadku samochodowym i od tego momentu wszystko, co się dzieje, jest wyimaginowane - tak jak we wspomnianym wcześniej filmie „Willis”. W tym świecie po śmierci, który widzimy po wypadku, są jego głębsze poziomy, jak widać w scenach z Kowbojem. W szczególności nie jest on wcieloną lub „ludzką” osobą, jest raczej dobrym aniołem lub złym aniołem, co jest dodatkowo wspierane przez migotanie żarówki tuż przed jego pojawieniem się i ponownie, gdy odchodzi. Nawet przebłysk, który widzimy na przyjęciu przy basenie / zaręczynach, jest eteryczny, podczas gdy wszyscy inni w tej scenie są wcieleni. W każdym razie to moje podejście do tego enigmatycznego filmu, który widziałem wczoraj po raz pierwszy.

#9
+3
digitalbum
2014-02-20 06:54:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przy okazji, Niebieski Klucz ma dwie definicje, jedną dla sekwencji snu, a drugą dla rzeczywistości.

W przypadku sekwencji snu niebieski klucz jest w zasadzie kluczem do prawdy. Dość proste. Może to być oczywiste, ale gdy tylko zostanie użyty na pudełku, otrzymamy prawdziwą historię.

W rzeczywistości jest to standardowy niebieski klucz. W pewnym sensie karta telefoniczna zabójcy. Używa go do zakomunikowania, że ​​praca / morderstwo zostało wykonane, ponieważ nie chce być w dalszym kontakcie.

Zastanawiałem się, dlaczego zabójca się śmiał, kiedy Diane pyta „co jest otwarte?” Ale potem doszedłem do wniosku, że podobnie jak w sekwencji snów, ponownie otwiera to prawdę, w tym przypadku prawdę o tym, co zrobiła Diane.

Zabójca wie, kiedy „klient” widzi klucz i wie, że cel nie żyje, że prawdopodobnie przejdzie przez TONĘ emocji. Nie musi to być klucz, emocje prawdopodobnie będą odczuwane niezależnie od przedmiotu. Ale klucz bawi zabójcę. I może lubi myśleć, że „klucz” bardziej psuje umysł osoby, a może tak jest (fyi, klucz niczego fizycznie nie otwiera).

Ponadto, na marginesie, nie Nie wiem, gdzie zabójca zostawił klucz, prawdopodobnie NIE na stoliku do kawy. Diane prawdopodobnie właśnie to tam umieściła i myślała o tym. Jak długo? Nie do końca pewne, ale mniej niż trzy tygodnie. Popielniczka z pianinem wciąż tam była, kiedy przyszedł sąsiad - „no dalej Diane, to już trzy tygodnie” - i wspomina, że ​​„detektywi znowu przyszli” i była tam, kiedy żyła Camilla, kiedy szaleli na kanapie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...