Pytanie:
W Iron Man, dlaczego Tony Stark jest oszukiwany przez tak długi czas?
Katey HW
2011-12-07 22:26:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pierwszym filmie Iron Man (2008) Tony Stark zostaje zdradzony przez kogoś bliskiego i zajmuje mu (dającym się udowodnić geniuszowi) kilka miesięcy, aby to zrealizować. Dlaczego po powrocie nie zdaje sobie sprawy, że warunki jego uwięzienia były niezwykłe (delikatnie mówiąc)?

Spojlery poniżej:

Po pierwsze, Obidiah Stane jest najgorszy nazwa złoczyńcy, któremu początkowo powinniśmy ufać, ale pochodzi z komiksów, więc jest to zrozumiałe.

Po drugie, pamięta, że ​​został nagrany na wideo na żądanie porywacza, ale kiedy wraca, nie ma o nim wzmianki przez nikogo, kto jest mu bliski (jak Pepper, Rhody czy Happy), ani nie wspomina się o tym w żadnym programie informacyjnym, na youtube czy czymkolwiek, co dla kogoś tak sławnego jak Tony Stark, można by pomyśleć, że będzie w pobliżu. p>

Po trzecie, dlaczego nie zebrał wcześniej, że ani Pepper, ani Happy nie zdążyli powiedzieć Obidiahowi o miniaturowym reaktorze łukowym w jego piersi? Obidiah pyta, kiedy po raz pierwszy przybywa do LA i został przewieziony do Stark Industries, aby wygłosić konferencję prasową?

Wreszcie, dlaczego nikt ze Stark Industries nie dał Tony'emu głowy że Obidiah próbował zmusić go do opuszczenia zarządu SI? Czy nie kontaktuje się z nikim innym w firmie, której jest szefem?

jest to jedno z tych pytań, które zachęca do spekulacji, ale przypuszczam po prostu, że bycie geniuszem nie czyni cię automatycznie wielkim detektywem (ani też nie musisz być geniuszem, aby być wielkim detektywem)
Stark jest geniuszem, ale nie dobrym detektywem. z drugiej strony, Bruce Wayne, jest jednym i drugim. w opowieści, Stark jest tak zdeterminowany, by odzyskać swoją broń, że nie miał czasu, by myśleć inaczej lub o czymkolwiek
Ale Iron Man to także Sherlock Holmes?
Dwa odpowiedzi:
#1
+44
Tablemaker
2011-12-08 01:55:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeważnie odpowiedź może odnosić się do prostego urządzenia fabularnego, podczas gdy uderza mnie jedna kwestia, którą robisz. Wspomniałeś, że rozmawiał z ludźmi ze swojej firmy, ale dla mnie jest to wyraźnie pokazane, że Tony Stark jest zasadniczo dupkiem playboya i niewielu ludzi byłoby dla niego przyjaznych. Być może znane było przejęcie, ale nie do tego stopnia, że ​​próba porwania go na środku pustyni podczas demonstracji była wiedzą całej firmy.

Ponadto bycie mechanicznym geniuszem nie oznacza, że ​​jest geniuszem ludzi. W jego logicznym umyśle myślenie, że złoczyńca było faktycznie przeciwko niemu przez cały czas, nie przyszło mu do głowy, ponieważ uważa złoczyńcę za osobistego i rodzinnego przyjaciela.

plus Tony Stark nie przeszedł transformacji Iron Mana. Więc jego zdradzenie było sygnałem ostrzegawczym, aby stać się bardziej czujnym, a nie dupkiem-playboyem. Poza tym Tony Stark, sprzed Iron Mana, miał głowę w piasku, mówiąc o wspieraniu terrorystów ich bronią. Nic nie wiedział, bycie Iron Manem jest sposobem Tony'ego na ponowne naprawienie świata.
#2
+18
Barry Hammer
2011-12-09 13:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odkładając na chwilę urządzenie fabularne, zdaj sobie również sprawę, że wiele jego reakcji miało związek z szokiem pocisku (gra słów nie zamierzona) po tym, co mu się przydarzyło. W jednej minucie pije szkocką na tylnym siedzeniu „wesołego samochodu”, w następnej ma wiele dziur w klatce piersiowej i zostaje zabrany w jakieś odległe miejsce.

Jeśli nie wiesz, kto go zdradził, pamiętaj również, że im potężniejszy stajesz się, tym więcej masz wrogów. Mogło istnieć wiele osób, które odniosłyby korzyści z ustanowienia go (na przykład szefa Stane International?) I pomyślenia o osobie, która reprezentowała, jeśli nie postać ojca, to przynajmniej postać starszego brata jako osoby, która cię wydała, niekoniecznie jest pierwszą osobą, o której by pomyślał.

** TLDR: ** To wydarzyło się zbyt szybko, aby przejść do _ trybu analizy_.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...