Pytanie:
Wynik związku pod koniec „Blue Valentine”
Nalaka526
2011-12-01 10:08:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod koniec filmu „Blue Valentine”, kiedy „Dean” wyszedł z domu i odesłanie córki do „Cindy” oznaczało, że się rozstają (rozwód czy coś)?

A może oznacza cokolwiek innego, jak myślisz?

Czytam to, myśląc „o czym mówi OP?” Wtedy zdałem sobie sprawę, że myślę o „Blue Velvet” !!
@PoloHoleSet to samo tutaj!
Siedem odpowiedzi:
#1
+11
chaitanya89
2014-06-06 16:25:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ jest to mój ulubiony film, przeprowadziłem wiele badań nad tym. Jak na twoje pytanie, film kończy się, gdy Dean odchodzi płacząc od Cindy i Frankie. A zakończenie filmu pozostawione jest opinii widzów. To otwarty koniec.

W końcu Cindy przeklęła Deana, że ​​chce pieprzonego rozwodu, a Dean próbuje ją przekonać i mówi, że nie chce, aby Frankie dorastała w rozbitym domu, a Cindy mówi, że potrzebuje przestrzeni ale ona nie upiera się, że chce rozwodu.

Opierając się na scenie, o której wspomniałem, jako optymistka pomyślałem, że Cindy i Dean wrócą do siebie.

Teraz , Powiem ci, dlaczego Derek Cianfrance (reżyser tego filmu) chciał zrobić Blue Valentine i co ma na myśli. W wywiadzie Derek został zapytany, czy jego rodzice się rozwiedli, i odpowiedział:

Tak, kiedy miałem 20 lat, rozstali się. Było to dla mnie tak zagmatwane, że postanowiłem skonfrontować go z filmem i po prostu zacząłem go pisać. Przez lata miałem wielu współautorów, w tym Joeya Curtisa i Cami Delavigne, a oni także są dziećmi rozwodu, więc staraliśmy się wspólnie stawić czoła naszym lękom i zamieszaniu. A kiedy w końcu Ryan i Michelle stali się jego częścią, oni również są dziećmi rozwodu i ostatecznie stali się tymi, których uważałem za współscenarzystów filmu.

Zgodnie z powyższą odpowiedzią , jest oczywiste, że chciał nakręcić film o problemach w małżeństwach i tym, jak kończy się rozwodem.

W ciekawostkach z IMDb wspomniano;

Niektórzy spekulowali, że Dean i Cindy zakończyli swoje małżeństwo. Jedno ze zdjęć w napisach końcowych pokazuje Dean i Cindy biegających do tyłu, trzymając znak z napisem „Is This You?” na nim, wskazując na zbliżające się rozwiązanie ich małżeństwa.

W innym źródle tutaj stwierdza, że;

Ich miłość zaginęła, a Cianfrance pozostawia widzowi decyzję, co się z nią stało. Współczuje obojgu bohaterom i nie ignoruje szalonej rzeczywistości, że związek, taki jak owoc lub wzrok, może zepsuć się tylko z upływem czasu.

I powiedział Derek Cianfrance;

„Dla mnie nie ma jednego powodu, dla którego Dean i Cindy się rozstali” - powiedział. „To milion powodów, a jednocześnie jest to tylko uczucie”.

W pytaniu zapytałeś: „czy to znaczy coś innego, jak myślisz?”. i pomimo wszystkich powyższych spekulacji, myślę, że Dean i Cindy wrócą do siebie.

#2
+4
Moe Sweet
2011-12-05 08:34:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, ich związek nigdy się nie układał

„nigdy” nie wyszło?
#3
+4
Davis
2015-08-21 03:56:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak jak powiedział Moe, ich związek nigdy się nie udał. To całkiem oczywiste, że Dean kocha Cindy tak bardzo, że zrobiłby dla niej wszystko (przykład: poślubił ją, mimo że dowiedział się, że córka nie jest jego. Błagał ją też, czy może coś zrobić, aby polepszyć sytuację). Z drugiej strony ręka, Cindy jest dla mnie samolubna, zauważ, że kiedy coś jej się nie podoba, mówi „przestań”. Mam na myśli to, że dobrze jest zatrzymać kogoś, jeśli nie zgadzasz się z tym, co robi, ale to podkreśla jej charakterystykę. Dba tylko o siebie, ponieważ w ogóle nie dba o swoją rodzinę. Nie udało jej się przerwać, bo bała się tego zrobić. To tak, jakby wszystko musiało opierać się na jej preferencjach. Nie przejmowała się śniadaniem, przedstawieniem swojej córki itp. Potrzebowała Deana, ponieważ wiedziała, że ​​ma dziecko, a nie wiedziała, co robić. Musiała też wyjaśnić rodzicom o swoim dziecku. Byłoby ciężko, gdyby Dean nigdy nie pojawił się w jej życiu. To także główny powód, dla którego przyjęła propozycję Deana.

Na początku ich związku mogę powiedzieć, że Cindy go lubi z powodu jego pasji i cech. Powiedziała Deanowi, żeby coś zrobił, ponieważ sądziła, że ​​ma potencjał, by odnieść sukces jako facet. Jednak Dean nie podziela tego samego poglądu, powiedział: „Nie chciałem być twoim mężem”, ale musiał to zrobić, ponieważ obiecał za to, co powiedział. Rzucił liceum, ponieważ myślał, że nie może znaleźć swojego życiowego celu za pomocą dużych pieniędzy i wiedzy. Nie miałby nic przeciwko pracy jako malarz o niskich dochodach. Moim zdaniem chce tylko rodziny, z którą kocha (jego córka i Cindy), ale nic więcej. Dla mnie Cindy jest samolubna i dziewczyna, która nie myśli o krok do przodu, robi to, co czuje się najbardziej komfortowo. Myślę też, że kochali się, ale to uczucie było wątpliwe i tymczasowe.

Nigdy nie widziałem tak smutnego filmu, moje serce dosłownie pękło w połowie filmu. Pomyślałem „dlaczego Dean, dlaczego jesteś takim dobrym człowiekiem! Dlaczego jesteś taki głupi ”. Jednak miłość czyni ludzi głupimi i nonsensownymi. Dean z pewnością na to nie zasługuje, ale miłość jest tym, co czyni go osobą. To życie.

#4
+1
City
2015-12-29 18:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że film uosabia rzeczywistość jednostronnych relacji. Widzimy Dean, który nie robi nic poza pracą nad związkiem, próbuje zabrać ją na wieczorne wyjście, pytając ją, czy jest „coś”, co może „zmienić”. Ale Cindy, w swoim własnym zdezorientowaniu, decyduje, że Dean nie jest wystarczająco dobry lub że zasługuje na coś lepszego, z tego, co widzę osobiście, z tego, jak czuje się zagubiona po tym, jak widzi Bobby'ego w sklepie. To prawie tak, jakby próbowała zastanowić się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby po prostu została z Bobbym. Co dla mnie, jako widza, jest dość denerwujące, ponieważ wyraźnie przedstawiono, że nie kocha jej tak bardzo jak Deana.

Nie sądzę, żeby wrócili do siebie i tak bardzo, jak łamie mi to serce , Myślę, że to jest właściwe. Dean nie zasługuje na małżeństwo, w którym ciągle czuje się „złym facetem”; podobnie on i Cindy mają bardzo różne poglądy i chcą żyć inaczej. Cindy jest samolubna, a Dean po prostu chce mieć rodzinę i kogoś do kochania. Ich związek opierał się na chwilowej miłości i, dla Cindy, wygodzie.

#5
+1
inigo
2016-10-19 09:03:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że związek Cindy i Deana rozpadł się z powodu braku poczucia bezpieczeństwa. Po pierwsze, z punktu widzenia Cindy, patrzy na Deana i widzi idealnego faceta. Chodzi mi o to, że Dean jest muzykiem, który wygląda jak Ryan Gosling. I ma tak duży potencjał nawet pod koniec ich związku, kiedy ona patrzy na siebie i widzi nieudanego lekarza, który awansuje tylko dlatego, że jej szef uważa, że ​​jest gorąca. Teraz Dean ma rosnącą niepewność. Jest nieuzasadniony zazdrosny i opiekuńczy, mimo że fabuła dowodzi, że ma rację. Dean stał się taki, ponieważ Cindy jest jedną nogą w tym związku, a głównie z powodu rozwodu jego matki. Dean jest niepewny. Czuje, że coś jest nie tak. A ponieważ się nie komunikują, ich związek jest trawiony niepewnością. Dean jest bardzo skromny do tego stopnia, że ​​nie widzi swoich zawodowców. Widzi tylko swoje wady. A ponieważ wyczuwał to od jakiegoś czasu, staje się coraz bardziej zdesperowany.

#6
+1
Matthew
2018-02-04 21:02:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wow, nie mogłem się bardziej nie zgodzić z niektórymi innymi plakatami.

Cindy była odpowiedzialnym rodzicem, robiąc śniadanie dla Frankie i zabierając ją do szkoły. Możesz skrytykować sposób, w jaki robiła płatki owsiane i wykonywała inne prace domowe, ale to ona je wykonywała. Dean po prostu chce się bawić, a Frankie oczywiście to uwielbia, ale jak jako dorośli możecie nie zauważyć, że Cindy radziła sobie z wychowywaniem dwójki dzieci?

Następnie Dean w zasadzie gwałci Cindy (dosłownie narzuca się mówi nie i drapie go), a potem idzie do jej pracy i robi scenę z wandalizmem i napadem. I wszyscy nazywacie ją samolubną?

Ona próbuje z nim: próbuje połączyć się emocjonalnie, mówić o jego osobowości (jego talentach i tym, czego chce od życia), a następnie bawić się walką mu; ale jego próby połączenia się z nią są albo fizyczne, albo wstępem do fizyczności. Tak, próbuje i to frustrujące dla niego, że już go nie kocha, ale biedna kobieta tonęła i nie zrobiła nic złego, zakochując się w nim.

Nie chcę być mówiąc cokolwiek z tego, ponieważ współczuję obu bohaterom i nie chcę brzmieć jak ktoś, kto płacze `` gwałt '', gdy Aziz Ansari ma złą randkę, ale posuwacie się za daleko w innym kierunku i to dosłownie niewiarygodne dla mnie, że nie widać jej ogromnej cnoty ani jego ogromnych rażących wad.

#7
  0
Chris C
2017-01-13 21:52:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc moja teoria jest taka, że ​​Cindy straciła dziecko lub dziecko zmarło w pewnym momencie przed planowanym rozpoczęciem filmu. Frankie jest właściwie dzieckiem Deana. To wyjaśnia, dlaczego wszystkie postacie starzeją się o około 20 lat (zwłaszcza tata Cindy), a Frankie wciąż ma tylko 7 lub 8 lat. Poza tym Bobby wiedziałby o dziecku, kiedy byli jeszcze w szkole i nie pytał o „ją” kiedy zobaczył Cindy w sklepie.

To wyjaśnia, dlaczego Cindy jest tak odległa w całym filmie i dlaczego Dean pije rano. Oboje zmagają się ze stratą pierwszego dziecka, nie bardziej niż Cindy.

Związek nie może wytrzymać presji, więc jesteśmy świadkami ostatnich etapów końca ich małżeństwa.

Porady na ten temat pojawiają się wraz ze stratą psa Rosie. Biorąc pod uwagę wiek psów (ze scen, w których Dean ogląda VHS), prawdopodobnie zmusili ją, by poradziła sobie ze śmiercią pierwszego dziecka, zanim mieli Frankiego, co wyjaśnia, dlaczego są tak zdenerwowani. Film kładzie szczególny nacisk na to, by widz przetrawił te sceny.

Tak więc scena końcowa jest odtwarzana i myślę, że teraz łatwiej ją zrozumieć, patrząc na nią z powyższym w umysł!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...