Pytanie:
Czy FBI wiedziało o krecie w policji i czy przeszkadzało w śledztwie?
Seth Rogers
2011-12-01 01:53:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Frank Costello, szef mafii, jeden z głównych antagonistów w The Departed, okazuje się być chronionym informatorem FBI. Zakładając, że tak jest, czy powiązania Costello z policją stanu Massachusetts (za pośrednictwem kreta Colina) oznaczają, że FBI było w jakiś sposób świadome, że policja została potajemnie zinfiltrowana?

Ponadto, czy oznacza to, że FBI miało motywację / faktycznie utrudniało policyjne śledztwo w sprawie Costello?

Oto naprawdę dobre wyjaśnienie, które wiele z nich wyjaśnia. Https://www.youtube.com/watch? V = p7-q7CuoteI [Odesłane wyjaśnienie] (https://www.youtube.com/watch?v=p7- q7CuoteI)
Jeden odpowiedź:
#1
+16
phwd
2011-12-02 10:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, co miałoby sens, dlaczego Costello założył chiński gang z fałszywymi mikroczipami na granicy. Ponieważ Costello powinien stale informować FBI o postępowaniu, już wiedzieliby, że umowa poszła źle. Również fakt, że istnieje tak duża martwa strefa kamery, że oba gangi mogłyby swobodnie rozmawiać, wiele mówi.

W scenie, w której przedstawiają czołowe głowy grupy Costello, Agent Frank Lazio wygląda na bardzo niewiarygodnego. kogoś, kto okazuje współpracę. Kilka miesięcy później (lub gdziekolwiek w fabule Billy opuszcza więzienie) Ellerby przedstawia Dignama. Dignam rzuca zniewagę Lazio (który spóźnia się, zauważ, jak film pokazuje nam małą rolę, jaką gra), a Lazio nawet się przed nią nie broni.

Po fałszywym popiersiu mikroczipa nie robię Myślę, że znowu zobaczymy FBI. Czy był to wielki hit dla FBI? Kto wie. Ale z jakiegoś powodu jestem pewien, że byli świadomi tego, co robi Costello, i dlatego nawet nie musieli go śledzić, jak policja stanowa Massachusetts na początku.

Do policji stanowej Massachusetts, Costello był miejscowym wielkim rekinem do złowienia. Dla FBI był kartą do gry, pozwalającą uchwycić wszystko wokół siebie, więc myślę, że FBI miało do odegrania rolę w utrudnianiu śledztwa.


Coś do przemyślenia

Podobno podczas popiersia mikroczipa ustawa Patriot Act była w porządku. Czy to oznacza, że ​​FBI już wiedziało, że Colin był kretem w wydziale? A może nagrywanie jeszcze się nie rozpoczęło?

Kiedy Costello ma umrzeć, Colin wielokrotnie pyta go, czy był znany FBI, na co Costello odpowiedział.

Nigdy nie podałem w górę każdego, kto i tak nie schodziłTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...