Pytanie:
Dlaczego zmienili lokalizację Akiry w remake'u?
phwd
2011-12-01 06:27:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak opisano na stronie IMDB, remake Akiry:

Akcja rozgrywa się na Nowym Manhattanie, mieście odbudowanym za japońskie pieniądze. Historia skupia się na dwóch motocyklistach. Dalsza fabuła nie jest obecnie znana.

Mój problem nie dotyczy aktorów spoza Azji (ale nie żartuję, jeśli Robert Patterson weźmie jedną z ról w tym filmie, będę rozczarowany w Hollywood, Mimo że już jestem ), moim problemem jest powód, dla którego Akira pracował. To zadziałało (dla mnie), ponieważ podobało mi się otoczenie w Tokio.

  • Doświadczenia powojenne
  • Doświadczenia po bombach atomowych
  • Przeludnienie
  • Codzienna walka ekonomiczna

Te elementy można zobaczyć w kilku starych filmach anime

Teraz jest przenoszona do Nowego Jorku, z których, jeśli już, będzie to możliwe byłby 9/11 lub alternatywną rzeczywistością, w której wskaźnik przestępczości osiąga niekontrolowany poziom, jak w Escape from New York. Dystopia Nowego Jorku po prostu nie wydaje się pasować do rachunku. Co zdecydowanie nie stanowi problemu, więc dlaczego nie zmienić nazwy z Akira?

Widziałem w przeszłości, jak Hollywood przyjmuje coś i zamienia to w nic, ale to w porządku, celem jest zarabianie pieniędzy. Chcę tylko wiedzieć, dlaczego i jak zamierzają kręcić Akirą, filmem, który dyktuje kierunek anime dla wszystkich anime z ostatniej dekady w miejscu, w którym dubbingowane filmy są preferowane nad napisami. Nawet biorąc pod uwagę, że Ameryka Północna mówi po angielsku, nadal nie wyjaśnia to potrzeby zmiany lokalizacji. Chodziło o pokazanie kultury w Tokio i tego, jak kiepska może to być dla bohaterów.

Więc czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak to będzie działać w miejscu takim jak Nowy Jork?

Jeden odpowiedź:
#1
+9
System Down
2011-12-01 06:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Typową odpowiedzią, jaką Hollywood oferuje, gdy robią takie rzeczy, jest to, że chcą, aby publiczność połączyła się z historią. Ponieważ prawdopodobnie dążą do jak największej publiczności (więcej pieniędzy!), Będą dążyć do (tego, co uważają) za najniższy wspólny mianownik. W ten sposób amerykanizowanie historii, prawie nie do poznania. Uważają, że (dla większości Amerykanów) Nowy Jork jest znacznie bardziej znany niż Tokio jako możliwe miasto dystopijne. Hollywood uważa, że ​​różnice między tymi dwoma miastami wykraczają poza zwykły kinoman.

Hmm, widziałem to w mieście nie położonym na wyspach. Gdyby eksplozja nuklearna miała miejsce w Nowym Jorku, wpłynęłaby na otaczające obszary USA. Kto będzie teraz interweniował w bitwach w USA? ONZ? brzmi dziwnie, prawda? Sama fabuła musiałaby ulec zmianie.
@Alonzo: Nie byłby to pierwszy raz, gdy Hollywood rzuciło logikę na wiatr, zwłaszcza jeśli chodzi o hity akcji, które prawie na pewno chcą pokazać Akirze.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...