Pytanie:
Dlaczego Jodie Foster postanowiła nie powtórzyć roli Clarice w Hannibal?
Lauren
2011-12-03 02:45:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po zdobyciu Oscara za rolę Clarice Starling w Milczeniu owiec, Jodie Foster postanowiła nie powtarzać tej roli w sequelu. Zapytana o to w wywiadzie dla Total Film, odpowiedziała

Oficjalnym powodem, dla którego nie zrobiłem Hannibala, jest to, że robiłem kolejny film, Flora Plum .. Więc muszę powiedzieć w miły, godny sposób, że nie byłem dostępny, kiedy kręcono ten film… Widziałem Hannibala. Nie będę komentować.

Oczywiście oznacza to, że coś jej się nie podobało w filmie. Ale co to właściwie było?

Przez te wszystkie lata ... ludzie nadal obserwują Hannibala i nikt nigdy nie słyszał o Florze Plum. Jodie podjęła złą decyzję.
Bez względu na powody, uniknęła kuli w remake'u !! Nie jest głupia, przypuszczam, że zobaczyła scenariusz i zdała sobie sprawę, jak rozczarowująca byłaby kontynuacja.
Jeden odpowiedź:
#1
+14
phwd
2011-12-03 04:51:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, to nie znaczy, że coś jej się nie spodobało, bo to nie jest prawda, co powiedziała.

Oficjalnym powodem, dla którego nie zrobiłem Hannibala, jest to, że robiłem kolejny film , Flora Plum [długo ceniony projekt, który jeszcze nie został nakręcony]. Muszę więc powiedzieć, w miły, godny sposób, że nie byłem dostępny, kiedy kręcono ten film. Ale Clarice znaczyła tak wiele dla mnie i Jonathana, naprawdę to zrobiła i wiem, że to brzmi trochę dziwnie, ale nie było sposobu, żeby któreś z nas naprawdę ją zdeptało.

To tylko drugie pytanie, które jej zadano, czy oglądała Hannibala. Powiedziała:

[szepcze] Widziałem Hannibala. Nie będę komentować.

To oczywiście ona szanuje film i zostawia swoje komentarze na temat tego, co jej zdaniem powinien pójść kierunek filmu.

W filmie było tyle dziwnej krwi. Chciałem, żeby zrobili swój film. Zapłaciłem 7,50 dolara, żeby to zobaczyć i wiesz, idź z Bogiem. Żaden z nas [Foster, reżyser LAMBS Jonathan Demme i pisarz Ted Tally) tak naprawdę nie skomentował ich parady i bez względu na to, jak bardzo De Laurentiis skomentował moją paradę, nie zamierzałem mówić o nim w prasie.

Źródło.

Jedyne przypuszczenie, jakie można przyjąć, to jak Clarice rozwinęła się w Hannibal w porównaniu z Silence of the Lambs.

Dlaczego nie przyjęła tej roli? Tak jak powiedział cytat, który podałeś, była wcześniej zajęta własnym filmem. Kiedy mówi z godnością, myślę, że mówi o tym, że jest dumna ze swojego projektu Flora Plum.

Tak, wygląda na to, że pani Foster odmówiła komentarza w godny i powściągliwy sposób. Można zinterpretować jej odpowiedź tak, jak chcą, ale to, co faktycznie powiedziała, jest nadal aktualne. Osobiście odniosłem wrażenie, że Hannibal nie zrobił na niej większego wrażenia, mimo że nie wypowiedziała tych słów. Zastanawiam się również, czy nie jest zainteresowana byciem częścią sequeli, ponieważ wielu ludzi uważa je za zbyt ryzykowne, aby były dobre, i być może nie uznałaby sequela za mądry krok w karierze. Pani Foster jest bardzo inteligentną, utalentowaną kobietą i starannie wykorzystuje te cechy do mądrych wyborów zawodowych.
Wygląda na to, że Foster, Demme i Tally mieli wspólne zdanie, a De Laurentiis był w osobnym obozie. De Laurentiis najwyraźniej kontynuował kontynuację i widzimy, że poprosił Fostera o zagranie. Ponieważ De Laurentiis nakręcił film bez Fostera, a Foster identyfikuje się z Demme i Tally, dochodzę do wniosku, że musieli mieć kreatywne różnice. Foster mówi, że kręciła wtedy film, aby złagodzić napięcie w prasie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...