Pytanie:
Dlaczego imię panny młodej pojawia się w Kill Bill Vol 1?
Vimal Raj
2011-12-01 15:35:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W filmie Kill Bill Vol.1, ilekroć ktoś wymienia pannę młodą po imieniu

Beatrix Kiddo

Jej imię jest ocenzurowane sygnałem dźwiękowym. Czy jest to wyjaśnione gdzieś w filmie? A może to tylko podpis, który zostawia Tarantino?

Sześć odpowiedzi:
#1
+90
Joseph Lynn
2011-12-01 15:46:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, jeśli chodzi o pierwszy film i przez większość drugiego, panna młoda jest na misji zemsty, podczas której poluje na swoje ofiary. Jej tożsamość musiałaby być tajemnicą, aby mieć pewność, że nie zostanie śledzona ani złapana.

To może być sposób Tarantino na przełamanie czwartej ściany i włączenie nas w element tajemnicy i przebrania, które Oblubienica musi podjąć, aby zachować anonimowość. Może to również oznaczać, że mamy oderwać się emocjonalnie od niej jako postaci, dopóki jej imię nie zostanie ostatecznie ujawnione jako Beatrix Kiddo przez Elle Driver.

To wtedy widzimy postać jako w pełni bezbronną i kiedy ona otwiera swoje emocje. Dlatego Tarantino pomyślał o tym jako o odpowiednim momencie, aby ujawnić wszystkie sekrety tej postaci.

A może po prostu Tarantino było dziwne i niesamowite.

Możemy więc stwierdzić, że w pierwszym tomie: jest po prostu nieznanym zabójcą. W tomie 2 poznajemy jej historię i dlaczego zasługuje na zemstę i właśnie tam zasłużyła na imię.
Ale ludzie, na których poluje * już znają * jej imię, dlatego Tarantino musi je sygnalizować. Wolę, żeby Tarantino było dziwnym pomysłem.
Zabawne jest to, że jeśli masz DVD, zatrzymaj film przy jednej z dwóch okazji, kiedy kupuje bilet, i idąc klatka po klatce i zatrzymując się na bilecie, jej imię jest tam, widoczne jak dzień na obu biletach.
Jestem wielkim fanem argumentu dotyczącego emocjonalnego dystansu. Aż do sceny w klasie szkolnej, widzimy Pannę młodą jako maszynę do zabijania o twardym sercu, kalkulującą maszynę (i nawiasem mówiąc, że Bill użył słowa „kiddo” na określenie jej w różnych retrospekcjach jako drobnej czułości). Kiedy imię jest już otwarte, możemy zobaczyć jej drugą stronę.
+1 dla ostatniego komentarza ... „... po prostu Tarantino był dziwny i niesamowity”. Myślę, że Tarantino robi wszystko z jakiegoś powodu, ale w tym przypadku prawdopodobnie po prostu namieszał w głowach, lol.
#2
+75
Oliver_C
2012-08-23 01:33:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze scenariusza:

Script


Z wywiadu z Umą Thurman:

Dlaczego wybijają Twoje imię?

To wymyka mi się. Dowiesz się, jak ma na imię. Na pewno dowiesz się, jak ma na imię, mogę ci teraz powiedzieć, ale to by to zepsuło.


Z wywiadu dla Vivica A. Fox:

Jakie imię mówicie ty i Uma, kiedy to wypowiadają?

Beatrix. Nazywa się Beatrix. To jest dziwne, prawda? Nawet kiedy pewnego dnia obejrzałem pokaz, pomyślałem: „Czy ludzie to dostaną?” Nigdy nie słyszysz jej imienia. Ona jest tylko Oblubienicą. Zawsze, gdy mówię: „Kochanie, to stara przyjaciółka mamy, Beatrix, Beatrix, to moja córka”, słychać sygnał. A ona mówi: „Cześć kochanie, mam na imię…” i piszczy. Widzisz, musisz znowu to zobaczyć.


Dlaczego on to robi?

Ponieważ chce, żebyś wrócił, zobaczył to jeszcze raz i zrozumiał, do cholery, jej imię. Wystarczy dodać małe rzeczy. To tylko dziwactwo.


Było kilka wskazówek dotyczących nazwy, dając ludziom możliwość zrozumienia jej, zanim została ona ostatecznie ujawniona w tomie 2 .

Na przykład, gdy kupuje bilet lotniczy do Japonii, jej imię i nazwisko jest widoczne na karcie pokładowej:

TicketSkąd wzięła się nazwa Beatrix Kiddo ?

Skąd wywiad z Quentinem Tarantino:

Uma wymyśliła imię Beatrix - pracowała dla kogoś o tym imieniu. I wymyśliłem Kiddo. To właśnie nazywam kobietami - kiedy naprawdę lubię dziewczynę, nazywam ją „kiddo”.Spekulacje:

Quentin Tarantino jest znanym fanem Jean-Luc Godarda (jego firma produkcyjna A Band Apart została nazwana po filmie Godarda Bande à part ).

W filmie Godarda Wyprodukowano w USA jest gag powściągliwy:

Godard cenzuruje drugie imię Richarda różnymi rodzajami dźwięków możliwe.

Może to była inspiracja Tarantino.

+1 za wzmiankę o filmie „Made In USA”. Pomyślałem, że to główny powód, dla którego Quentin Tarantino to zrobił (jak wiecie, „Kill Bill” jest pełen odniesień do innych świetnych filmów). Nawiasem mówiąc, czarno-biała scena z Panną Młodą prowadzącą samochód i wyjaśniającą widzowi fabułę wydaje mi się nawiązaniem do filmu „Bez tchu” tego samego reżysera Jeana-Luca Godarda.
#3
+46
Matt
2012-12-15 09:50:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jej imię jest niewyraźne, ponieważ nie można jej nazwać, dopóki nie zasługuje na to. W całym filmie ma 4 imiona. W porządku chronologicznym pierwszym wydarzeniem w tej historii jest masakra weselna. W tym momencie jest Czarną Mambą. Zostaje postrzelona w głowę przez Billa. To jest śmierć Czarnej Mamby. Budzi się cztery lata później. To są narodziny Oblubienicy. Teraz jedynym celem The Brides jest chwycić za miecz i siać spustoszenie wśród tych, którzy ją skrzywdzili. Zabija O-Rena mieczem, a Vernitę nożem.

Uzależnia się od miecza. Tak bardzo, że nie docenia Budd. Jej plan polega oczywiście na zaatakowaniu mieczem Budd w jego przyczepie. To natychmiast się odwraca, gdy Budd strzela do niej solą kamienną i rozbraja ją. To, co dzieje się później, jest najważniejszą częścią filmu. Po odebraniu jej miecza jest teraz bezsilna. Budd przybija ją do drewnianej trumny i zakopuje żywcem. To jest śmierć Oblubienicy. Podczas tego pogrzebu, przypominając sobie trening z Pai Mei, zdaje sobie sprawę, że nie musi polegać na mieczu. Jej moc leży w jej rękach.

Uderza pięścią z trumny. To narodziny Beatrix Kiddo. Odtąd jej imię nie będzie wypowiadane i nie użyje już miecza. Beatrix nie zabija Budda, robi to Elle Driver. Beatrix wyrywa Elle drugie oko, pozostawiając ją całkowicie ślepą. W końcowych napisach kwestionuje się, czy Elle umarła, czy nie, gdy została oślepiona w przyczepie Budd ze śmiercionośnym wężem Black Mamba. Po tym został tylko Bill. Śledzi go, gotowa go zabić, kiedy nagle zostaje zabita. Oczywiście symbolicznie. Jest zszokowana nagłym uświadomieniem sobie, że jej córka wciąż żyje. Jej córka strzela do niej zabawkowym pistoletem. Beatrix upada na ziemię (umiera) i zostaje obudzona przez B.B. (jej córkę).

Odradza się jako „Mamusia”.

Nic poza __doskonałym__
Niezła teoria, ale w niektórych szczegółach niepoprawna. Na przykład * używa * ponownie miecza po Budd (chociaż nie zabija go ponownie).
#4
+17
matt_black
2012-01-08 21:11:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyjaśnienie oparte na tajemnicy przed innymi postaciami nie jest spójne samoistnie ani wewnętrznie. Poluje na ludzi, którzy wiedzą, kim ona jest i wydawanie imion dla publiczności nie przeszkadza bohaterom w poznaniu, kim ona jest (imię nie jest sygnalizowane dla postaci , ale dla publiczności ). A ludzie, na których poluje, wiedzą, że są przez nią ścigani.

Uważna uwaga na to, co mówią jej bohaterowie, zanim jej imię zostanie ujawnione publiczności, sugeruje jednak inne wyjaśnienie. Kilka razy jest określana jako „kiddo” przez inne postacie, zwłaszcza Billa, co widzowie zinterpretują jako pieszczotliwe określenie, jeśli nie znają jej imię to Kiddo. Następnie mogą ponownie zinterpretować wcześniejsze sceny, kiedy ujawnione zostaje prawdziwe imię.

Ten subtelny błąd wydaje się wiarygodną motywacją dla Tarantino.

Myślę, że to jest prawidłowa odpowiedź: my, widzowie, uważamy, że to pieszczotliwe określenie, kiedy pierwszy raz oglądamy film. Czasami nazywa ją „kiddo”, która jest miła, czasami nazywa ją „Kiddo”, co jest bardzo suche. To samo słowo.
#5
+4
Will Feldman
2013-03-08 09:12:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomyślałem, że przywołanie postaci Clinta Eastwooda „ Man with No Name” w filmach Sergio Leone ze spaghetti westernu to zabawny, ciężki chwyt.

#6
+3
Matthew Thompson
2012-08-22 13:40:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To po prostu odniesienie do „Made In U.S.A” i ... to wszystko. To jedyny powód, dla którego cokolwiek dzieje się w tym filmie; jest tylko po to, aby przypomnieć Ci o innym filmie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...