Pytanie:
Dlaczego Ennio Morricone napisał ścieżkę dźwiękową do „The Thing” (1982) zamiast Johna Carpentera?
Napoleon Wilson
2011-12-02 22:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest coś, co zawsze wydawało mi się dziwne w ścieżce dźwiękowej do wersji „The Thing” Johna Carpentera z 1982 roku. Ma bardzo klimatyczną i dopasowaną, subtelną ścieżkę dźwiękową syntezatora, która jest rzeczywiście bardzo podobna do Carpentera. Ale w rzeczywistości ścieżka dźwiękowa do tego filmu nie została stworzona przez samego Johna Carpentera (chociaż często to robi), ale przez Ennio Morricone, innego słynnego kompozytora soundtracków, którego osobiście nie wniósłbym do takiej ścieżki dźwiękowej.

Dlaczego więc tak słynny kompozytor muzyki, jak Morricone, stworzył ścieżkę dźwiękową tak nietypową dla niego, ale w rzeczywistości bardziej typową dla Carpentera, który rzeczywiście często sam tworzy ścieżki dźwiękowe do swoich filmów? Czy za tą osobliwością kryje się jakaś interesująca historia, czy była to tylko zwykła sprawa?

Ścieżka dźwiękowa z filmu „Dawno, dawno temu na zachodzie” brzmi bardzo podobnie do ścieżki dźwiękowej z „koncertu”. Zwłaszcza motyw postaci Charlesa Bronsona
To nie jest * aż * dziwne, że Ennio zrobił taki film, biorąc pod uwagę, że zrobił także muzykę do filmu z gatunku giallo-horror z 1974 roku [Autopsy] (https://en.wikipedia.org/wiki/Macchie_solari). Zrobił coś dziwnego. (To jest edycja po tym, jak zdałem sobie sprawę, że pytasz o styl muzyczny, a nie o styl filmowy lub gatunek. Mimo to jest to niezła ciekawostka i wynik (autopsja), który naprawdę mi się podoba.)
Trzy odpowiedzi:
#1
+26
Bil Simser
2011-12-08 03:38:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Carpenter stwierdził, że był zbyt zajęty kręceniem The Thing (głównie ze względu na zdjęcia plenerowe, ale także postprodukcję) i przekazał obowiązki komuś innemu. Stwierdził również, że naprawdę chciał współpracować z Morricone, ponieważ był wielkim fanem.

Jeśli chodzi o to, dlaczego ścieżka dźwiękowa brzmiała podobnie do jego własnej, Morricone powiedział, że chciał, aby wyglądał jak John Carpenter film. Carpenter posunął się nawet do tego, że powiedział Morricone, żeby „nie robił tylu notatek” i uczynił to „prostszym i straszniejszym”. Po zebraniu kilku propozycji dla Carpentera wybrał taki, który w większości przypominał jego własne kompozycje i który stał się podstawą głównego motywu.

Referencje:

#2
+7
Wad Cheber stands with Monica
2015-07-06 06:56:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Producent Stuart Cohen prowadzi blog poświęcony jego doświadczeniom podczas pracy nad The Thing i zawiera wpis o partyturze.

W idealnym świecie, mając nieograniczony czas i zasoby, myślę, że John wolałby skomponować muzykę dla samego THE THING. Jednak realia pracy, które jeszcze nie zostały wykonane, w połączeniu z potrzebą bardziej ekspansywnego i warstwowego podejścia do ścieżki dźwiękowej skłoniły nas do rozważenia innych opcji. Początkowo zaoferowaliśmy film Jerry'emu Goldsmithowi, który był niedostępny, robiąc zarówno POLTERGEIST, jak i TWILIGHT ZONE dla Spielberga. Sprawdzono dostępność dla muzyka Johna Corigliano (ALTERED STATES). Legendarny Alex North przeczytał scenariusz, miał pomysły i chciał się spotkać, ale wtedy czułem, że jedynym kompozytorem, który John mógłby powierzyć swój film innemu poza nim, był Ennio Morricone.

kompletny lub spójny - John nadal kręcił w Stewarcie, więc w filmie brakowało większości scen zewnętrznych, a także wszystkich efektów specjalnych, z wyjątkiem hodowli. Morricone narzekał na brak ciągłości (normalnie nie zrealizowalibyśmy filmu dla żadnego kompozytora w takiej postaci, z reżyserem nieobecnym, ale nie mieliśmy luksusu czasu - musieliśmy zabezpieczyć jego zaangażowanie i byliśmy próbując wtopić się w jego harmonogram), ale zgodził się, że jeśli przyjedziemy do niego w Rzymie, „zobaczy, co będzie w stanie zrobić”.

Wątpliwości zostały definitywnie rozwiane dwa miesiące później, kiedy Morricone otworzył swoją poszarpaną walizkę i wyjął szpulę dwucalowej taśmy z emblematycznym teraz motywem „bicia serca”. Kiedy usłyszeliśmy to po raz pierwszy w kabinie nagraniowej w Universal, spojrzałem na Johna, którego wyraz twarzy był początkowo pełen ulgi, po którym nastąpiło coś bliskiego zdumieniu… wydawało się, że Morricone doskonale zrozumiał Johna. Podczas orkiestrowej sesji nagraniowej następnego dnia pamiętam, jak John przyszedł późno i nieśmiało siadał z tyłu, jako obserwator po raz pierwszy, gdy Morricone nagrał resztę muzyki do swojego filmu. Ponieważ został nagrany dużymi pociągnięciami pędzla, nadal istniała potrzeba bardziej szczegółowych wskazówek dotyczących przejścia i napięcia, które John wraz ze swoim partnerem, Alanem Howarthem, dostarczyli następnie.

Zasadniczo Carpenter miał już za dużo na talerzu i był zmuszony przekazać odpowiedzialność za partyturę zewnętrznemu kompozytorowi. Jedyną osobą, której Carpenter powierzył swoje dziecko, był Ennio Morricone. W końcu wszyscy odeszli szczęśliwi.

Aktualizacja: znalazłem cytat samego Ennio Morricone:

Regarding The Thing - John Stolarzu, zapytałem go, kiedy przygotowywał muzykę elektroniczną z asystentem do montażu w filmie, "Dlaczego do mnie zadzwoniłeś, jeśli chcesz to zrobić sam?" Zaskoczył mnie, powiedział - „Ożeniłem się z twoją muzyką. Dlatego do ciebie zadzwoniłem”. Byłem bardzo zdumiony, zadzwonił do mnie, ponieważ miał moją muzykę na swoim weselu. Potem, kiedy pokazał mi film, później, kiedy pisałem muzykę, nie wymienialiśmy się pomysłami. Uciekł, prawie zawstydzony, że mi go pokazał. Muzykę napisałem sam, bez jego rady. Oczywiście, ponieważ stałem się całkiem sprytny od 1982 roku, napisałem kilka partytur odnoszących się do mojego życia. Napisałem jeden, który był muzyką elektroniczną. A [Carpenter] wziął elektroniczną partyturę.

#3
  0
MacKrazy
2014-02-17 13:16:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas niedawnego wywiadu, który widziałem z Carpenterem, powiedział, że Universal nie pozwoli mu zrobić ścieżki dźwiękowej, ale dostał szansę pracy z Morricone, którego był wielkim fanem. To wspaniałe świadectwo umiejętności Morricone w tworzeniu muzyki, która naprawdę pochwaliła reżysera.

* „powiedział, że Universal nie pozwoli mu zrobić ścieżki dźwiękowej” * - Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz to w jakiś sposób potwierdzić (może gdzie widziałeś ten wywiad, czy był to jakiś dokument, czy wywiad na żywo?), Ponieważ to byłaby zupełnie nowa informacja.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...