Pytanie:
Co stało się z ostatnim z grzechów w Se7en?
Roshnal
2011-12-06 15:15:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oglądałem Se7en i śledziłem Gluttony, Greed, Sloth and Lust. Ale nie mogłem umiejscowić wydarzeń z innych grzechów: Zazdrości, Gniewu i Duma.

A także jest scena, w której jest głowa kobiety (żona detektywa? ) jest w jakiś sposób powiązany z którąkolwiek z tych scen?

Proszę o trochę światła na te tematy. Jestem naprawdę zdezorientowany.

Może po prostu obejrzyj to jeszcze raz i zwróć większą uwagę ...? Duma jest wzorem (wiesz, cała ta scena?). Zazdrość to zabójstwo żony Brada Pitta (Spacey jest zazdrosny o życie Pitta - jak wyjaśnia dość wyraźnie w samochodzie). Gniew to zemsta Brad Pitt. To wszystko tam jest, jeśli oglądasz.
Sześć odpowiedzi:
#1
+34
Mnementh
2011-12-06 15:22:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zazdrość zabija żonę policjanta. Jak wspomniano w Wikipedii:

... Doe twierdzi, że reprezentuje grzech „Zazdrości”; był zazdrosny o normalne życie Millsa i zabił Tracy po tym, jak nie udało mu się z nią „udać męża” ...

Gniew jest policjantem zabijającym mordercę. Nie pamiętam dumy, powinienem obejrzeć to jeszcze raz, żeby to dostrzec, ale strona Wikipedia podaje:

Jakiś czas później badają śmierć młodego modelka, której twarz została okaleczona. Postanowiła się zabić, zamiast żyć ze zniekształconą twarzą, i jest ofiarą „Duma”.

Celem filmu było to, że zabójca wykorzystał detektywa do ukończenia serii.

Nadal nie rozumiem: jaki był grzech żony Milla? Była tylko narzędziem w rękach Johna, prawda?
-1
@Serge, ale wydaje mi się, że w poprzednich przypadkach nie zabił żadnego „niewinnego”, jak to pasuje do jego pomysłu?
Myślę, że zabija ją, żeby ukarać Milla za jego przyszłe czyny. To jest jakiś krąg: kiedy Mills zabija Johna, karze go za Zazdrość, ale jednocześnie staje się odpowiedzialny za Warth, kiedy John zabija żonę Milla, karze Milla za Warth, ale jednocześnie staje się odpowiedzialny za Zazdrość.
#2
+9
Django Reinhardt
2013-05-12 05:00:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś zwrócić większą uwagę! :-P

Możesz zobaczyć, jak John Doe wyjaśnia każdy z grzechów, jakie do tej pory popełnił w samochodzie, w tym filmie.

> DUMA: Modelka ma wybór po okaleczeniu twarzy. Zadzwoń po karetkę lub przedawkuj. Jej duma sprawia, że ​​przedawkowuje.

Zostały mu już dwa, Zazdrość i Gniew.

ENVY: John Doe mówi detektywowi Millsowi, jak bardzo podziwia jego i jego żonę za życie, które stworzyli dla siebie . Obejrzyj wideo

WRATH: Detective Mills strzela do Johna Doe za wysłanie mu głowy swojej żony. Obejrzyj wideo

Nie są to najsilniejsze przypadki, ale John Doe był naprawdę szalony!

#3
+2
Stefan
2012-06-28 15:28:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ISTR, że dumą była dziewczyna, której odcięto nos, a następnie przedawkowała (tabletki przyklejone do jednej ręki), zamiast dzwonić po karetkę (telefon przyklejony do drugiej ręki).

#4
+2
Gab
2015-01-28 04:17:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że ofiary zostały zabite przez odpowiedni grzech śmiertelny. grubas umarł przez jedzenie, dziwka przez seks, ćpuna przez leżenie w łóżku. w ostatniej scenie Tracy zmarła z zazdrości Doe, stąd „zazdrość”, a następnie Doe umarł z powodu nienawiści Millsa, stąd „gniew”

#5
  0
user15005
2016-03-01 21:32:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam inne wyjaśnienie (w rzeczywistości jest całkiem złe: 3): To gniew Millsa, który już znaliśmy. Ale nie ma nic w pudełku. Somerset jest zazdrosny, a przestępca odkrył te potencjalne cechy ukryte w jego osobowości, przeszukując jego dane osobowe. Widzimy to na scenie sprzed Somerset, która bardzo podziwiała życie Milla. Może być postrzegane jako zapowiedź jego motywacji do wyrażenia złego wyrazu, który pozwolił Millsowi zabić Doe. Wtedy, ponieważ większość ludzi nie wiedziała, co właściwie skłoniło Millsa do zabicia Doe. Nie ma wątpliwości, jakie informacje Somerset przekazuje w tym czasie Millsowi. Tak więc po tym, jak Mills zabił Doe, zbrodnia zostaje zakończona, podczas gdy Tracy w rzeczywistości nie jest martwa. Ale Envy przeżył, są dwie możliwości do wyboru, jeden to ukrywanie faktu, co oznacza, że ​​Zazdrość był koncepcyjnie sam Doe. Innym jest ujawnienie prawdy. Który cel jest jeszcze bardziej złośliwy. Aby ujawnić prawdziwą złą stronę ukrywającą się głęboko w duszach zwykłych ludzi, nawet jego wcielenie praw i sprawiedliwości. Cóż, to tylko myśl. Becasue: Nie! zakończenie nie jest tak mocne, jak bym chciał: P

To jest bezpodstawne. Bez obrazy, ale jeśli żona Millsa nie została zabita, a SoAlso, jak mówisz, jest symbolicznym przedstawieniem `` zazdrości '', czy nie jest jasne, że po zabiciu Millsa i wszyscy dowiedzą się, czy jego żona przeżyje, czy Więc Somerset nie ośmiela się okłamywać żarłocznego, gniewnego gliniarza takiego jak Mills. od początku wydaje mi się, że Mills postrzega Somerseta jako rywalizację (do czasu, gdy Somerset zaoferuje mu pomoc), a Somerset, jeśli zazdrości Millsowi, nie zaoferował Millsowi pomoc w zabójstwie, kiedy ma przejść na emeryturę. (1/2)
Jest też szczególna scena, w której Mills wyjaśnia Somerseta: `` Myślisz, że ludzie nie mają emocji i są apatyczni wobec przestępstw, więc myślałeś o rzuceniu tej pracy '' (nie tak, jak). , jest zbyt daleki od zazdrości o życie swojego młodego kolegi, ponieważ doświadczył ich wszystkich lub większości, gdy był w wieku Millsa. (2/2)
#6
  0
gerald herrmann
2016-11-27 13:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Masz całkowitą rację co do swoich myśli. Po piątym grzechu łańcuch przyczynowy staje się nielogiczny i niespójny.

Oto lista:

1) Otyły mężczyzna zostaje ukarany (zabity) przez „John Doe” za GLUTTONY

2) Bogaty człowiek dostaje ukarany (zabity) za POCHWALENIE

3) Handlarz narkotyków zostaje ukarany (zabity) za SLOTH

4) Prostytutka zostaje ukarana (zabita) za ŻĄDANIE

5) Model zostaje ukarany (zabity) za PRIDE

(ale teraz robi się to niekonsekwentne :)

6) Szóste morderstwo - jeśli ta kwestia pozostanie spójna - powinien być ktoś zostaje ukarana za ENVY. ale „John Doe” morduje dziewczynę Millsa, co nie ma sensu w łańcuchu przyczyn… nie jest ofiarą z powodu jej zazdrości, jest tylko narzędziem fabuły, więc zazdrość nie podlega karze ten punkt w ogóle.

7) Siódmym grzechem byłby WRATH, teraz Mills zabija Johna Doe, który obecnie zajmuje się punktem szóstym, ENVY.

  • Mamy tutaj niewinnego zabójstwa numer 6, który nie jest spokrewniony z samą ENVY.
  • Zabójstwo numer 7 powinno być WRATH, ale wyjaśnia numer 6, ENVY .
  • i grzesznik numer siedem, WRATH (uosobieniem Millsa), wcale nie zostaje zabity, jego karą jest utrata żony i dziecka.

Świetnie zdawali sobie sprawę, że większość ludzi tego nie robi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...