Pytanie:
Dlaczego stoicki styl gry aktorskiej w 2001 Space Odyssey?
System Down
2011-12-01 02:03:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z rzeczy, które zawsze mnie uderzały w 2001 A Space Odyssey , jest niemal mechaniczna gra postaci ludzkich, zwłaszcza radiooperatora. Jestem prawie pewien, że to świadomy wybór Kubricka, ale co to ma symbolizować?

Trzy odpowiedzi:
#1
+48
Evik James
2011-12-01 19:41:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oglądałem wszystkie filmy Stanleya Kubricka. Chce, żebyś wiedział, że kontroluje tempo filmu. Zostaniesz nakarmiony każdą linijką, kiedy będzie gotowy, aby cię nią podać.

Wszystkie filmy Kubricka mają zwykle dużo białej przestrzeni, pustej przestrzeni, w której nikt nic nie robi ani nie mówi; po prostu istnieją. Posłuchaj nieludzkiego tempa postaci Nicole Kidman (w Oczy szeroko zamknięte). Trzymasz się każdego słowa.

Kubrick tworzy napięcie, używając swojego tempa. Aktorzy nie są stoiccy. Poruszają się i mówią w tempie prawdziwego życia, a nie w tempie normalnych filmów.

Ach, nigdy o tym nie myślałem.
+1 „Poruszają się i mówią w prawdziwym tempie, a nie w tempie normalnych filmów”. To bardzo dobry punkt, którego nigdy nie brałem pod uwagę!
Czy nie są sprzeczne: „Będziesz karmiony każdą linijką, kiedy będzie gotowy, aby cię nią nakarmić” i „Poruszają się i mówią w prawdziwym tempie”?
@puri, może, ale nie musi, być sprzeczne. Mówi się, że „sztuka wyabstrahuje istotę życia”. Oznacza to, że zwykły ludzki dialog i akcja są skondensowane, aby pasowały do ​​formatu filmu. Wierzę, że Kubrick robi to, co normalne w życiu, ale nienormalne w filmie. Tak więc na filmie postacie wydają się powolne, rozproszone i nudne. Ten naturalny przepływ człowieka zdaje się zaprzeczać temu, co wydaje się naturalne na filmie.
#2
+16
Pubby
2011-12-01 05:10:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojej perspektywy jest to częściowo przeciwstawienie dziecięcego zachowania HAL, a także pokazanie ewolucji człowieka od małp do istot logicznych.

#3
+10
Andrea Mori
2012-08-17 02:47:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z rzeczy, które uznałem za interesującą w całej sekwencji w Discovery , jest coś w rodzaju odwrócenia: Bowman i Poole zachowują się chłodno, nie poddają się emocjom i wydają się - przynajmniej emocjonalnie - zawsze kontroluje sytuację. Z drugiej strony HAL to ten, który pęka pod presją i panikuje.

Tak więc spośród całej załogi HAL to prawdziwa ludzka postać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...