Pytanie:
Dlaczego poltergeist Iryt nie pojawił się w filmach o Harrym Potterze?
Lauren
2011-12-01 22:00:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W serii książek o Harrym Potterze Peeves to poltergeist, który włóczy się po korytarzach i sprawia kłopoty. Nigdy tak naprawdę nie dodaje niczego istotnego do fabuły, ale jego sceny są zabawne.

Oczywiście musieli wyciąć wiele szczegółów, aby nakręcić filmy, ale dlaczego zdecydowali się wyciąć całą postać?

Jeśli musieli to zrobić, dlaczego wybrali Irytka zamiast innych nieistotnych postaci (np. Prawie Bezgłowy Nick)?

Prawie Bezgłowy Nick był niezbędny. Justin Finch-Fletchey zobaczył bazyliszka przez Nicka. W przeciwnym razie umarłby.
@user15692 Jasne, ale mógł zobaczyć Bazyliszka przez irytację, prawda? To znaczy, skoro i tak zmieniają punkty fabuły, dlaczego nie te z Nickiem w nich?
@ParthianShot Peeves nie był przezroczysty, jak inne duchy: http://harrypotter.wikia.com/wiki/Peeves#Physical_appearance
Czy tylko ja pamiętam, że w pierwszym filmie wspomniano * Iryt *? Po prostu nigdy nie wyjaśniłem.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+34
alexwlchan
2015-01-29 05:06:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pierwszym filmie nakręcili kilka scen z Irytkiem, ale ucięto go przed premierą. Postać nie została przywrócona do późniejszych filmów.

Znalazłem kilka wywiadów, które poruszyły temat Irytka.

Najpierw był wywiad z BBC Norfolk z Chrisem Rankinem, który grał Percy'ego Weasleya, gdzie wyjaśnia, że ​​faktycznie kręcili sceny z Peevesem, ale zostały one wycięte z filmu:

Co najdłuższy czas, jaki kiedykolwiek spędziłeś na kręceniu sceny?

Najdłuższa scena, jaką kiedykolwiek nakręciłem, dotyczyła tego pierwszego filmu. To była scena z Peeves the Poltergeist. Kręciliśmy go w krużgankach katedry w Gloucester.

Niestety, nigdy nie dotarło do ostatniego ujęcia, chociaż słyszę, że Chris Columbus wykona film reżyserski, w którym zostanie przywrócony.

To byłby Kamień Filozoficzny , a grał go Rik Mayall. Nie wiem, czy ta wersja reżysera została wydana, ani że którykolwiek z tych nagrań był szeroko dostępny.

Dlaczego więc te sceny zostały wycięte? Jest wywiad z Chrisem Columbusem, który wyreżyserował pierwsze dwa filmy, co sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby to był po prostu

Oprócz obsady, co było największe wyzwanie przy składaniu filmu? Czy był to sam zakres sprawy?

[…] Książkę pokochałem tak bardzo, że niezwykle trudno było wyciąć elementy. Jedna z moich ulubionych postaci nigdy nie zrobiła tego filmu - Iryt, irytujący, w pewnym sensie złośliwy poltergeist. Tego typu rzeczy było za dużo do sfilmowania. Nasz pierwszy fragment filmu trwał około 3 godzin i 20 minut.

Jak powiedzieli inni plakaty, Iryt nie odegrał szczególnie ważnej roli w książkach: chociaż dostaje kilka linijek , nie jest krytyczny dla żadnych punktów fabularnych. Gdyby próbowali pozbyć się materiału, możesz zrozumieć, dlaczego Iryt byłby jedną z postaci, które zostaną przecięte.

Alternatywnie, istnieje również wywiad ze Stevem Klovesem, który napisał wszystkie filmy oprócz jednego, który przedstawia, dlaczego Peeves został usunięty z finału:

Z drugiej strony, co z niektórymi postaciami z książek, które nigdy nie pojawiły się na ekranie? Co się stało z Irytkiem?

Iryt zawsze był problemem. Chris Columbus był zdecydowany umieścić go w pierwszym filmie. Myślę, że początkowo były z nim nawet problemy technologiczne i [nie] był zadowolony z wyglądu. Zawsze był trochę styczny. Myślę, że [Argus] Filch w pewnym sensie stał się tą energią w filmach. W pewnym momencie był właściwie ukochany, Filch. Więc myślę, że mając Irytka, wydawałoby się, że się podwajamy. To nie jest dokładnie to samo, ale trochę tak. Ale był postacią, którą wszyscy kochaliśmy.

* To * powinna być zaakceptowaną odpowiedzią. Żadne z nich nie jest opiniami ani spekulacjami, pochodzą one od samych ludzi zaangażowanych w produkcję i od razu do rzeczy.
#2
+24
Mayank
2011-12-02 00:10:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wspomniał DForck42, Irytek nie jest główną postacią w filmach o Harrym Potterze. Co więcej, w opowieści Irytki wyrządzają wiele zniszczeń (pomyśl o obiektach latających, naczyniach). Twórcy filmu nie chcieliby wydawać cennych dolarów na robienie efektów specjalnych dla postaci, która nie ma żadnego wpływu na fabułę i którą bardzo trudno jest wiernie odtworzyć na ekranie.

Więc mówisz, że Iryt jest zbyt destrukcyjny dla srebrnego ekranu? Wygląda na to, że Peeves by tego chciał.
„nie jest główną postacią w filmach o Harrym Potterze” - Czy czegoś mi brakuje, czy powinno to brzmieć „książki”?
Gdzie są twoje źródła, czy jest to wyłącznie spekulacja i opinia?
#3
+16
DForck42
2011-12-01 22:16:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego, co pamiętam, Iryt nie miał prawie żadnego wpływu na główną fabułę serii, więc był raczej łatwy do usunięcia z historii. Uważam również, że pojawia się rzadziej w miarę kontynuacji serii, więc nie brakuje mu tak bardzo w późniejszych częściach.

Prawie bezgłowy Nick (NHN), chociaż nie jest bardzo związany z historią, jest związany kilka kluczowych elementów rozwoju postaci Harry'ego, więc został zatrzymany.

#4
+2
vastra360
2014-03-04 08:58:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W powieściach świat duchów jest szczegółowy i zawiera skomplikowane relacje, które wpływają na fabułę późniejszych książek. Jęcząca Myrtle, Krwawy Baron i Szara Dama odgrywają ważne role później w powieściach, w których dodatkowa charakterystyka wzmocniłaby filmy (moim zdaniem). Sam iryt jest wartościowym dodatkiem do fabuły „pozbycia się Umbridge”, ale tylko wtedy, gdy jego oszukańcze podejście i pokrewieństwo z Fredem i George'em zostało już potwierdzone we wcześniejszych książkach i filmach.

szaleńczo [irytki] szybował przez szkołę, przewracając stoły, wyskakując z tablic, przewracając posągi i wazony. Dwukrotnie zamknął panią Norris w zbroi, z której została uratowana, głośno wrzeszcząc, przez wściekłego dozorcę. rozbite latarnie i zgaszone świece, żonglowanie płonącymi pochodniami nad głowami wrzeszczących uczniów, sprawiło, że starannie ułożone stosy pergaminu przewróciły się do ognia lub wypadły z okien, zalały drugie piętro, kiedy odkręcił wszystkie krany w łazienkach, upuścił torbę ptaszników pośrodku Wielkiej Sali podczas śniadania i, gdy tylko miał ochotę na przerwę, spędzał godzinami unosząc się za Umbridge i dmuchając głośnymi malinami za każdym razem, gdy się odzywa.

Opis z Pe zachowanie eves po odejściu Freda i George'a

Jednak kiedy zaczął się kręcenie pierwszego filmu, wiele długoterminowych implikacji postaci duchów zdecydowanie nie zostało opublikowanych. Wątpliwe, czy J.K. Rowling w pełni zaplanowała ich znaczenie, szczególnie na tyle, aby przekonać filmowców do pełnego rozwinięcia postaci. Ucinanie Irytka ma sens, jeśli jest on tylko źródłem zamieszania i pomniejszym katalizatorem fabuły, a taką rolę odegrał w pierwszych dwóch książkach.

W oparciu o ten sam zestaw informacji, pełne rozwinięcie Prawie Bezgłowego Nicka ma jednak sens. Wita Harry'ego w Gryffindorze, pokazuje, jak magiczny jest świat, i jest główną częścią fabuły drugiej książki. Nie tylko przeżywa emocjonalne chwile z Harrym, ale jest niezbędny do rozwoju fabuły. Zabiera Harry'ego na imprezę z okazji Dnia Śmierci, co jest wizualnie interesujące do sfilmowania w książce, która nie ma tak dużej akcji na początku, jak inne w serii. Jego skamieniałość pomaga Hermionie zidentyfikować potwora i jest ważnym emocjonalnym rytmem, będąc najłatwiejszą do rozpoznania ofiarą przed Hermioną, a także ma kilka innych ważnych wydarzeń. Ponieważ ta książka została opublikowana w 1998 roku, trzy lata przed premierą filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, filmowcy wiedzieliby, że jego postać musi zostać opracowana, aby fabuła przebiegała gładko. Irytacja nigdy nie jest tak istotna, szczególnie w kilku pierwszych książkach.

#5
+1
minimatt
2012-10-22 16:51:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iryt był w filozofach (kamień czarowników), ale nie był potrzebny w pozostałych filmach, więc postać nie została uwzględniona

#6
+1
Liam
2016-08-05 05:08:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iryt jest tylko po to, by cię rozśmieszyć, ale Prawie Bezgłowy Nick jest dołączony do ulepszania Harry'ego i walki w ostatecznej bitwie. Dlatego jest uwzględniony

#7
+1
SirTimbo
2017-02-18 18:32:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iryt był również ważniejszy dla ostatniej książki, ponieważ wspomniano, że był częścią magicznej ochrony szkoły, podobnie jak zbroje. Zostało to zademonstrowane w piątej książce, kiedy otrzymał milczącą zgodę na sypanie piekła na Umbridge, a następnie w ostatecznej bitwie, kiedy kazano mu bronić zamku, ponieważ jest prawie niepowstrzymaną rozrywką dla intruzów i daje dużą przewagę w walce, jeśli jest po twojej stronie.

To nie odpowiada na pytanie, dodaje więcej szczegółów do pytania.
#8
+1
Kiegie
2017-04-27 20:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proszę również zapoznać się z wyjaśnieniem aktora Rika Mayalla, który twierdzi, że faktycznie grał rolę Irytka w pierwszym filmie, ale został pominięty. Wydaje mi się, że brzmi to przekonująco.

Uprzejmie dodaj odpowiedni punkt z filmu w odpowiedzi. Obecnie jest to bardziej komentarz niż odpowiedź.
#9
  0
Katie
2016-03-08 19:55:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie był potrzebny. Jego charakter nie jest istotny. Szczerze mówiąc, myślę, że jest bardzo istotny dla planów Freda i George'a pod koniec piątej książki, kiedy opuszczają Hogwart w szeregu fajerwerków. Ale poza tym jedynym powodem, dla którego jest potrzebny, jest spowodowanie zniszczenia, mimo że jest dużo w pierwszej książce.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...