Pytanie:
Jakie jest historyczne pochodzenie tych indyjskich cmentarzy?
sanpaco
2018-10-22 11:44:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno obejrzałem dwa filmy, które przedstawiają indyjskie cmentarzysko jako punkt fabularny, jednak w tych dwóch filmach faktycznie pokazują fizyczne cmentarzysko, które wydaje się składać z koncentrycznych kręgów skał. Nigdy nie widziałem tego nigdzie indziej niż w filmach, a moje wyszukiwania w Google prowadzą mnie głównie do większej liczby zdjęć z tych filmów, więc jestem ciekawy, skąd wzięła się inspiracja do tych filmów. Dwa filmy (być może i inne), w których je widziałem to Pet Semetary (1989) i Bone Tomahawk (2015). Czy te portrety są oparte na prawdziwych ruinach cmentarzyska?

Pet Semetary

enter image description here

Bone Tomahawk

enter image description here

Uwaga dodatkowa: „Indyjskie cmentarzyska” są również ważnym punktem fabularnym w filmie * Poltergeist *.
@ToddWilcox tak, rzeczywiście, miałem to na myśli, ale nie wspomniałem o tym, ponieważ nie ma żadnego ich przedstawienia. To powszechny trop horroru, ale jedynymi przedstawionymi przykładami, o których mogłem pomyśleć, były dwa wspomniane.
@ToddWilcox i lśnienie.
Żeby było jasne, pytasz o to jedno miejsce * konkretnie *, a nie o indyjskie miejsca pochówku, szerzej?
@BruceWayne Pytam o cmentarzyska, z których wzorzyste są te dwie części ekranu.
@ToddWilcox Nie, indyjskie cmentarze nie są *** *** punktem fabularnym w * Poltergeist *. To zwykły cmentarz.
Dwa odpowiedzi:
#1
+15
BCdotWEB
2018-10-22 18:09:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według Atlas Obscura:

Przede wszystkim należy zauważyć, że indyjskie miejsce pochówku, czasami określane skrótem IBG, to tropem, a nie prawdziwą rzeczą. Ludy prekolumbijskie identyfikowano jako setki zupełnie różnych społeczności, rodzin lub narodów, bez zbyt wielu podobieństw między sobą. Obejmowało to grzebanie i leczenie zmarłych; w niektórych społecznościach arktycznych zmarłych po prostu pozostawiano na lodzie, aby mogły zostać zjedzone przez drapieżniki (co jeszcze zamierzasz tam robić?), podczas gdy inne grupy praktykowały bardziej znane formy pochówku, od masowych grobów po ostrożne i uroczyste pochówki wykonano szybko iz wielkim strachem przed zwłokami. Koncepcja IBG jest błędna od samego początku; w zależności od tego, jak na to spojrzysz, nie ma czegoś takiego lub niekończącej się ich różnorodności.

(Zobacz także stronę TV Tropes na ten temat.)

Jedyną rzeczą, jaką znalazłem, która przypomina obrazy z tych filmów, jest Medicine Wheel / Medicine Mountain National Historic Landmark, dawniej znany jako „Bighorn Medicine Wheel”:

Kamienie są ułożone w kształcie koła, o średnicy 80 stóp i 28 szprychach wychodzących z centralnego kopca. Kopiec, stos kamieni w kształcie pierścienia, jest wystarczająco duży, aby w nim siedzieć i jest otoczony przez sześć innych, które leżą na obwodzie koła. Co dziwne, ta konfiguracja nie jest unikalna dla Wyoming. W Ameryce Północnej istnieją raczej setki podobnych kamiennych kół.

Te specjalne konstrukcje, znane jako koła medyczne lub święte obręcze, były budowane przez Indian amerykańskich od wieków. Dzięki zastosowaniom sięgającym od rytuałów po astronomię, koło medycyny zostało z czasem przejęte przez spirytystów New Age, wiccan i pogan.

Zobacz także Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Medicine_Wheel/Medicine_Mountain_National_Historic_Landmark

Trop jest prawdopodobnie dramatyzacją miejsc Moundbuilder zmieszanych z miejscami medycyny. Europejscy osadnicy w północno-zachodnim Nowym Jorku, dolinie Ohio i większości drenażu Mississippi znaleźli złożone prace ziemne, często skupione wokół kurhanów. Cmentarz Mound w Chillicothe w stanie Ohio jest prawdopodobnie najbardziej znany - a na jego szczycie zbudowano obóz szkoleniowy armii amerykańskiej - ale inne są oznaczone geometrycznymi ścianami granicznymi, które prawdopodobnie doprowadziły do ​​pomylenia z kołami medycyny.
#2
  0
Steve B053
2020-01-04 21:29:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To doskonałe pytanie… niestety większość odpowiedzi na Twoje pytanie nie jest w ogóle doskonałymi odpowiedziami. Stephen King, autor „Pet Sematary”, urodził się w Portland Maine i pochodzi z Bangor Maine. Dlatego dobrze zna historię plemion Indian Algonquin, które zamieszkiwały jego stan Maine. Jest również doskonale świadomy legend o duchach z Maine, dotyczących Indian Mi'KMac. Jest również doskonale świadomy wczesnych osad pielgrzymów… które faktycznie wykopały zwłoki i zjadły je… niestety nie ma ustnego przekazu, że żadne plemiona indiańskie robiły to samo. Pielgrzymi jednak przeżyli i nadal nie przeżyli zimy na całym wybrzeżu Nowej Anglii, aż do Wirginii w Stanach Zjednoczonych - całe kolonie zostały zniszczone ... nie przeżyło zimy, kiedy statki przybyły w następnym roku, było powszechne w wczesne osadnictwo, zwłaszcza w Maine - jest tam przejmująco zimno.

Podobnie jak w przypadku „Lśnienia” Keebrica opartego na innych dziełach powieściowych Stephena Kinga, łączy on fakt z fikcją. Hotel Overlook w Kolorado to tak naprawdę Ski Lodge na Mt Hood w Oregonie - więc początkowe napisy z jazdy w Kolorado do schroniska w innym stanie mają taką samą dokładność jak „fakty” w „Pet Sematary” na temat Mi „KMaks i cmentarzyska na obszarze w hrabstwie Maine Aroostook, daleko w Maine, gdzie mieszka S. King i gdzie żyją Indianie Mi'KMac, aby uczynić jego dzieło fikcyjne„ zawieszenie niewiary ”jeszcze bardziej realnym. Dlatego podobnie jak z powieścią „Lśnienie” S. Kinga kontra Kubric „Lśnienie”, którego S. King nienawidził - jest zupełnie jak w / S. "Pet Sematary" Kinga kontra film Mary Lambert "Pet Sematary", z wyjątkiem Lamberta, który miał rozsądek, by zatrudnić Kinga jako scenarzystę do filmu, ale to wciąż nie to samo, co książka w obu przypadkach.

W „Sematarium dla zwierząt” mowa o Indianach Mi'KMac i tak, są oni prawdziwym plemieniem Indian. Tak, Indianie Mi'KMac kiedyś zajmowali duże obszary hrabstwa Aroostook, w tym lokalizację w Maine, gdzie film ma miejsce.

Tak więc film rozgrywający się w Ludlow w stanie Maine to obszar, w którym kiedyś mieszkał Aroostook Mi'kMac / wokół Presque Isle - najbardziej północny kraniec Maine lub jakieś 5-8 godzin dalej na północ niż miejsce, w którym mieszka King- -nadal pisze horror o swoim stanie - wizytówkę jego stylu pisania. Większość lub wszystkie inne plemiona Indian Mi'kMac wywodzą się z historii & w północno-wschodnich prowincjach Kanady. Cała historia Indian Mi'KMac, którzy przetrwali zimę, jedzą zwłoki, jest wytworem płodnej wyobraźni S. Kinga, ale również jest oparta na faktach historycznych, ale nie na faktach rdzennych Indian. Ponieważ King urodził się / wychował w Nowej Anglii i jest znakomitym pisarzem, jest również płodnym czytelnikiem.

Jego motywy filmowe i motywy lei jako zatwierdzone przez Lamberta kreacje cematowe „Pet sematary” do filmu (filmu) są często kopiowane i fałszowane jako faktyczny indyjski kopiec pogrzebowy. Odkąd King wspomina Mi'KMacsa w swojej powieści „Pet Sematary”, jest to również przenoszone do filmu - co jest prawdą - istnieje Mi'KMac, a King miesza to z własnymi, stworzonymi przez siebie historiami fikcyjnymi.

Możesz odwiedzić w sieci kanadyjskie miejsca pochówku Mi'KMac - żadne z nich nie wygląda jak w filmie. To fikcyjna kreacja oparta na amalgamacie Stonehedge / europejskich miejsc pochówku i, jak wspomina inny plakat, European Wikkan / Other z prawie wszystkim innym, aby uczynić go strasznym - ale żaden z nich nie oparty na Archeologii antropologicznej Mi'KMac znane witryny (lub kanadyjski Mi'KMaq). Sematary zostało stworzone przez studio - nawet King zacytował, że dodał / użył częściowych symboli piktogramów Mi'KMac na miejscu pochówku (patrz system pisma Mi'KMaq -LUB - wyszukiwanie w kanadyjskiej encyklopedii "Mi'KMaq") Wszystko zrobić, żeby sprzedać film. Nic więcej. Otóż ​​to.

Ponad 600 słów, 2/3 z nich całkowicie niezwiązanych z tematem, a ostatnia trzecia mówi, że żadne takie miejsca pochówku nie są prawdziwe. Poza podawaniem bezcelowych szczegółów na temat plemienia, które „zainspirowało” Kinga, w jaki sposób ta odpowiedź ma coś do zaoferowania?
Dlaczego piszesz to „Mi'KMaq” i „Mi'KMaq”? Nigdy wcześniej nie widziałem tych pisowni, dlaczego po prostu nie użyć Mi'kmaq?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...