Pytanie:
Rozwój charakteru Marka w systemach operacyjnych
phwd
2011-12-05 14:07:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mark pozostaje na samym końcu swojej klasy dotyczącej systemów operacyjnych. Otrzymuje notatkę z klasy, która jest mu przekazywana z przodu. Następnie wychodzi z domu i dokładnie odpowiada na pytanie profesora.

Oto fragment sceny z YouTube:

div >

Czy te działania prowadzą do narracji jego aspergera i introwertyka wyrzutka jako kogoś, kto jest totalnym kretynem bez społecznej chemii?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
mipadi
2011-12-08 02:10:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że kluczowym punktem tej sceny jest wykazanie, że wiedza Marka o komputerach i programowaniu znacznie wyprzedziła jego rówieśników. (Mark faktycznie zaczął programować w stosunkowo młodym wieku i osiągał sukcesy w nauce i matematyce w szkole.)

Myślę, że ta scena również dotyczy: (2) pokazania Marka idzie własną drogą, kiedy opuszcza pokój, aby spędzić czas na ważniejszych rzeczach, oraz (3) Mark zdaje sobie sprawę, że takie notatki powinny być również w stanie rozpowszechniać się na Facebooku. Ale poza tym wszystkim, nie sądzę, aby o to pytał OP.
#2
+5
NGLN
2011-12-08 02:46:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, te konkretne działania dają lepszy wgląd w jego postać. Ale to tylko rozwój postaci w perspektywie widza. Te działania nie wydają się być częścią jego własnego rozwoju postaci: po tych zajęciach myślę, że nadal jest tym, kim był.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...