Pytanie:
Czy ktoś może wyjaśnić sekwencję wydarzeń w „Elementarzu”?
Anuraag Gupta
2011-12-08 14:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Primer to jeden zwariowany film, jeśli chodzi o skomplikowaną fabułę. Czy ktoś wymyślił RZECZYWISTĄ sekwencję zdarzeń?

http://xkcd.com/657/
Wszędzie tam, gdzie miało to sens, rozróżniłem postacie i ich dublety, przypisując numer „wersji”. Inni ludzie próbowali stworzyć odrębne ramy czasowe, aby wyjaśnić film, ale to staje się zbyt skomplikowane i nie sądzę, żeby to miało sens. Dano nam wskazówkę, że jedyną linią czasu, która ma znaczenie, jest bieżąca i za każdym razem, gdy ktoś wraca, tworzy nową „wersję”. Jedyna wersja, która ma znaczenie, to ostatnia. Uzyskiwanie dodatkowych informacji t: http://www.essayscouncil.com/dissertation.php
To wspaniały film, oto mądre wyjaśnienie sekwencji wydarzeń w filmie. Mądre wyjaśnienie na osi czasu znacznie ułatwia zrozumienie. [Primer Step-mądre wyjaśnienie] (http://www.thisisbarry.com/#!Primer-2004-Explained/ce4s/55f6e1080cf23d0ff0038d07)
Poleciłbym również [esej tutaj] (http://qntm.org/primer) - w połączeniu z powyższą infografiką OddCore dało mi to dużo lepsze pojęcie (i to po dwukrotnym obejrzeniu).
Trzy odpowiedzi:
#1
+31
OddCore
2011-12-08 15:25:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gotowe. Zdjęcie przedstawiające 9 różnych osi czasu filmu :)

PRIMER

Spróbuj trochę podsumować obraz, ponieważ teraz muszę ci zaufać, że wiesz, że to świetna odpowiedź (a uważam, że jest)
Z obrazka na osi czasu 4: „Aaron (2) przenosi Failsafe (0) do innego pokoju (w końcu jest w środku…)”. Niekoniecznie. Aaron mógł po prostu zabrać ze sobą jedno pudełko i wyłączyć Failsafe (0), a następnie włączyć je ponownie, aby Abe nie mógł wrócić do tego samego momentu. Aarona * nie ma * w pudełku, kiedy wyjdzie.
Kiedy Aaron użyje pudełka, zawsze jest w pudełku. Pamiętaj, że każde pudełko ma odrębny koniec A i koniec B. Dopiero po zdaniu końca B w czasie możesz wyłączyć skrzynkę. W przypadku awarii, to byłoby 3 dni, Aaron nie może wyłączyć tego pudełka przez 3 dni, ponieważ zabiłby Aarona podróżującego z powrotem do pudełka.
#2
+31
magnattic
2011-12-08 17:36:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Primer to bardzo złożony film i trudny do zrozumienia przy pierwszym obejrzeniu. Wynika to z faktu, że widzimy tylko niewielką część faktycznych wydarzeń w historii, a sceny nie są w porządku chronologicznym .

Trudno to spot, ponieważ sceny wydają się pasować do siebie, ale czasami są powtórzeniami sceny, która jest odtwarzana przez podróż w czasie starszymi wersjami postaci, co powoduje dziwne zachowanie lub dialogi.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest słuchawka , którą Aaron nosi w niektórych scenach. Aaron z przyszłości nagrał wszystkie wcześniejsze rozmowy, cofnął się w czasie, zastąpił swoje wcześniejsze ja i stara się w ten sposób odtworzyć dialogi, czasami bezskutecznie (np. Więc za każdym razem, gdy widzisz słuchawkę, wiesz, że ta scena nie jest uporządkowana chronologicznie.

Polecam przeczytanie tego bardzo dobrego eseju i przestudiowania osi czasu zamieszczonej w odpowiedzi OddCore, a następnie raz lub dwa razy obejrzyj film ponownie. Pomogło mi to zrozumieć film do tego stopnia, że ​​mogę mniej więcej powiedzieć, co się dzieje.

#3
+8
Stravsky
2014-12-07 17:15:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejsze wyjaśnienie Primer, jakie do tej pory znalazłem, można znaleźć w artykule w serwisie science-fiction / astronomia:

  1. Wynalazcy, Aaron i Abe, próbują opracować technologię zdolną do zmniejszania masy obiektów poprzez blokowanie grawitacji, ale zamiast tego nieumyślnie wymyślają wehikuł czasu.

  2. Abe następnie buduje wehikuł czasu wystarczająco duży trzymać człowieka i skutecznie udowadnia, że ​​podróże w czasie istnieją, cofając się do wcześniejszego dnia. Jednak osoba może cofnąć się w czasie tylko do momentu, w którym maszyna została aktywowana, i należy pozostać wewnątrz maszyny przez czas, w którym chce się podróżować do przeszłości, ograniczając w ten sposób ilość czasu podróży. może to zrobić.

  3. W tajemnicy Abe konstruuje również „odporną na awarie” maszynę, której w razie poważnych problemów mógłby użyć do zresetowania osi czasu. „Bezpieczny” w zasadzie pozwala mu cofnąć się do czasu, zanim omówił z Aaronem temat podróży w czasie. Abe byłby wtedy w stanie sabotować maszynę tyle razy, ile potrzeba, aby Abe i Aaron porzucili swoje wysiłki związane z podróżami w czasie.

  4. W ciągu następnych kilku dni Aaron i Abe cofnij się w czasie i zarabiaj na inwestowaniu w akcje. Dochodzi również do niefortunnego incydentu na imprezie, podczas której dochodzi do strzelaniny, a Thomas Granger (ojciec dziewczyny Abe) najwyraźniej znajduje i używa wehikułu czasu, ale zachoruje i zapada w śpiączkę. (Możliwe wyjaśnienie może oznaczać, że Granger podróżuje z powrotem, aby zapobiec zastrzeleniu jego córki przez jej byłego chłopaka na przyjęciu)

  5. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z podróżami w czasie, Abe decyduje się użyć „Bezpieczny” wehikuł czasu i po czterech dniach podróży w przeszłości spotyka Aarona i upada. W pewnym momencie Abe im odkrywa, że ​​jego zabezpieczenie przed awarią nie wydaje się działać i że Aaron, którego spotyka, jest w rzeczywistości Aaronem z przyszłości.

  6. Okazuje się, że Aaron wiedział o bezpiecznym pudełku Abe i użył go, by cofnąć kolejny składany wehikuł czasu i stworzyć punkt „prawie bezawaryjny” dalej niż punkt Abe, tworząc jednocześnie punkt „fałszywie bezpieczny” ”Dla czasomierza Abe. (Aaron chciał nadal korzystać z maszyny).

  7. Aaron użył tego dwukrotnie, próbując naprawić incydent na imprezie, który, jak uważa, pośrednio spowodował. Problem z cofaniem się w czasie w celu „naprawienia” rzeczy polega jednak na tym, że oryginalne kopie samych siebie wędrują po tej linii czasu. Aby rozwiązać ten problem, ilekroć Abe lub Aaron niezależnie wracają, aby zmienić wydarzenia, odurzają i unieświadamiają wcześniejsze wersje siebie, zanim ukryją je z drogi podczas wykonywania zadania.

  8. Ostatecznie okazuje się, że w tym wszechświecie są 3 Aarony (2 Abes), których oś czasu przedstawia pierwotnego Aarona1 odurzającego przez przyszłego Aarona2, który następnie umieścił go na strychu, zanim sam Aaron2 został później odurzony przez Aarona3, który podobnie jak Aaron2 również podróżował w czasie. Co więcej, Aaron używa magnetofonu do nagrywania wszystkich swoich rozmów, a dzięki słuchawce jest w stanie zachować praktycznie identyczne interakcje z przeszłości, wpływając tylko na te rzeczy, które chce zmienić.

  9. Ostatecznie Abe2 i Aaron3 łączą siły, aby rozwiązać problem na przyjęciu, po czym biorą udział w gniewie iw efekcie stają się wrogami. Następnie Abe2 niszczy wehikuł czasu, tak aby Aaron1 i Abe1 nigdy nie mogli go wykorzystać do podróży w czasie i doświadczania jej rzeczywistości. Jednak Aaron2, narrator filmu, czuje się winny, że zamknął Aarona1 na strychu i dzwoni do niego, aby opowiedzieć o swoich przeżyciach (Aaron2) i Aarons3.

  10. Film kończy się ostrzeżeniem Abe2 przed Aaronem3 na lotnisku oraz sceną, w której Aaron3 znajduje się w ogromnym wieszaku w innym kraju, być może po to, by zbudować większą wersję wehikułu czasu na dłuższy pobyt. Ewentualnie może to być Aaron1, który został wypełniony szczegółami podróży w czasie przez Aarona2.

Próbowałem przekształcić to w prawdziwą odpowiedź. Przepraszam za ogromny blok cytatów, ale jeśli chcesz go rozwinąć, skracając lub podsumowując niektóre rzeczy, nie krępuj się.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...